1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Spolupracovník mě uhodil do zad, kde se nachází lopatka a začala mě bolet ruka až jsem nemohla hýbat rukou (měla jsem před 2 lety pracovní úraz, že jsem nemohla hýbat s rukou a léčila jsem se s krční páteří). Všichni kolegové se obořili a udělali ze mě feťačku a že jsem si to udělala sama. Dva měsíce jsem s tou rukou byla doma za 60%, ale i tak mě ta ruka bolí a navíc mě začali v práci dělat naschvály.

Teda šikanování na pracovišti a taky se mou tam zametají, dostávám ty nejhorší pozice a přitom jsem nevinná, nikomu jsem neublížila a psychicky se necítím dobře. Děkuji Dagmar.

ODPOVĚĎ:
Pokud jde o zdravotní problémy, v tomto případě se nejedná o pracovní úraz a případnou náhradu škody by bylo nutné řešit v občanskoprávním řízení. Bylo by tedy nutné podat žalobu.
Pokud jde o špatné klima na pracovišti, mohlo by se jednat o tzv. mobing, který se těžko prokazuje. Je možné obrátit se na nadřízeného, aby situaci řešil, popřípadě zvážit změnu zaměstnání.