Ve firmě pracují dispečeři dopravy. Znamená to tedy, že jsou zařazeni do skupiny 5 a každý z nich tedy musí mít měsíční mzdu 22.600 Kč? Nebo mohou nadále pobírat mzdu stanovenou ve smlouvě? Děkuji za odpověď. Anna.

ODPOVĚĎ:

Každý zaměstnanec musí pobírat mzdu nejméně ve výši odpovídající nejnižší úrovně zaručené mzdy. Pokud by byla mzda ve smlouvě vyšší, než by odpovídalo částce pro 5. skupinu prací, mohou zaměstnanci pobírat tuto vyšší mzdu.
Pokud by však částka ve smlouvě byla nižší než nejnižší úroveň zaručené mzdy, musel by zaměstnavatel mzdu dorovnat.