V zaměstnání děláme pravidelné BOZP školení formou e-learningu. Do kurzů se přihlašujeme našim korporátním číslem a heslem. Po absolvování kurzu a splnění testu se nám vygeneruje certifikát, který následně musím vytisknout, podepsat a předat na personální oddělení. Chtěla bych se tedy zeptat, je potřeba tyto certifikáty opravdu tisknout?

Nestačí pouze to, že jsem se přihlásila vlastním účtem? Je v zákoně stanové, že musí být doložena papírová forma tohoto školení? Děkuji moc za Vaši odpověď. S pozdravem Nela.

ODPOVĚĎ:
Žádný právní předpis neurčuje, že by dokumentace musela být papírová. zaměstnavatel je pouze povinen doložit, že zaměstnanci byli proškoleni v souladu se zákonem. Vedení dokumentace je záležitostí vnitřních předpisů zaměstnavatele a místních zvyklostí.