Do konce roku 2019 mi již nezbývá žádná dovolená. Současně k 31.12.2019 končí můj pracovní poměr na základě mnou podané výpovědi u zaměstnavatele. Tento se ale rozhodl v době mezi 16.12.-31.12.2019 dát celozávodní dovolenou.

Bohužel nám to bylo jen sděleno nadřízeným ústně s tím, že si máme vybrat dovolenou v rámci celozávodní dovolené a já, když ji nemám, že si mám vzít neplacené volno. To se mi ale nelíbí. Prosím jaká mám v tomto případě práva? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
V takovém případě Vám zaměstnavatel nemůže nařídit vzít si neplacené volno. Pokud není schopen přidělovat Vám práci, nastávají překážky na straně zaměstnavatele a Vám vzniká nárok na vyplacení náhrady mzdy.