Počet stránek ve webu: 38.127

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Manželka provozuje obchod s potravinami pod značkou Žabka, je to franchisa Tesca. Bohužel její prodavačka prodala alkohol nezletilému, který na to sice nevypadal, ale to asi není důležité. Bohužel tohoto člověka legitimovala Městská policie, a ta zjistila, že je nezletilý.   Dechová zkouška alkohol neprokázala, ale prozradil kde alkohol koupil. Na kamerovém záznamu ho manželka našla, a je vidět jak mu prodavačka alkohol prodává. Poprosím Vás o prvotní radu jak se bránit a snížit tak případnou sankci.   Děkuji, Mojmír

V 02/2018, při výstupu z MHD, mne fyzicky napadl při vystupování z MHD v Č. Budějovicích člověk. Později na zastávce se ukázalo, že je revizor. Platnou jízdenku jsem měl. Revizor se odmítl omluvit a jakkoliv komunikovat. Přivolal jsem tedy policii a nahlásil napadení a zranění. Přijela policie a sanitka.

14.10.2018 jsem měl dopravní nehodu. Na čtyř ramenné světelné křižovatce jsem odbočoval vlevo, proti mě stála auta odbočující taktéž vlevo z protisměru. V jejich souběžném přímém pruhu jel cyklista, kterému jsem měl dát přednost. Bohužel přes stojící auta a oslnění sluncem jsem ho přehlédl a došlo ke střetu.

Můj dotaz se týká lhaní u soudu, a to:
1) lhaní svědků
2) lhaní advokáta – obhájce

Mám dotaz ohledně výpisu z rejstříku trestů. Můj přítel byl odsouzen pro krádež na 2 roky s podmínkou 3 let a k úhradě škody. Podmínka skončila, škoda byla uhrazena a soud mu zaslal, že se osvědčil. Mysleli jsme si, že pokud soud zaslal dopis o tom, že se osvědčil. Bude výpis z rejstříku čistý, ale opak je pravdou. Co máme dělat proto, aby byl výpis z rejstříku čistý. Předem děkuji za odpověď. Kristýna

Recidiva je při stejném přestupku do 1 roku a záznam se vymaže zcela po 5 letech? Pokuty vyšší u recidivy, více jsem nenašel. Zaniká recidiva, když občan nespáchá rok žádný přestupek po sérii přestupků? Občan netrestán způsobí 4 přestupky ve stejném paragravu.

Můj přítel byl odsouzen na 4 měsíce k výkonu trestu za maření soudního rozhodnutí (řídil bez řidičského průkazu). Má za sebou těžkou operaci srdce (umělá chlopeň a revize aorty), dále mu 12/2017 odstranili slezinu. Nyní je v invalidním důchodu. Dnes (03.10.2018) jsme podali žádost o odložení nástupu trestu. Chci se Vás tedy zeptat, jestli je nějaká šance na odložení či zrušení trestu. Děkuji za odpověď, Anita.

21.8.2018 jsem si vyzvedla na poště výzvu k uhrazení částky za překročení rychlosti. Neřídila jsem já, ale můj přítel. Vím, že bylo jeden čas i ve sdělovacích prostředcích, že má být přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která má zpřísnit možnosti použití výmluvy na osobu blízkou. Měla jsem za to, že to tak je až doposud, než jsem si přečetla tuto výzvu, kde se mi tato možnost přímo nabízí.

23.3.2018 jsem byl při jízdě kontrolován policisty asi čtyři minuty po konzumaci alkoholu. Tedy bezprostředně po konzumaci. V dechu jsem měl při třech zkouškách a vždy po pěti minutách 2,3.. 1,6.. 0,98 promile. To je zbytek alkoholu v ústech. Následně po dalších 65ti minutách mi byla odebrána krev kde bylo 1,2 promile.

Spáchal jsem drobnou krádež (škoda 50 Kč, kterou jsem na místě dodatečně uhradil), se má věc momentálně následovně. Dopis do schránky již konečně přišel, přišel s vyjádřením, že jsem byl shledán vinným v této věci či tak nějak, a se složenkou, což bylo pro mě překvapující, protože jsem čekal dopis ohledně návštěvy u přestupkové komise.