Počet stránek ve webu: 37.507

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

23.3.2018 jsem byl při jízdě kontrolován policisty asi čtyři minuty po konzumaci alkoholu. Tedy bezprostředně po konzumaci. V dechu jsem měl při třech zkouškách a vždy po pěti minutách 2,3.. 1,6.. 0,98 promile. To je zbytek alkoholu v ústech. Následně po dalších 65ti minutách mi byla odebrána krev kde bylo 1,2 promile.

Spáchal jsem drobnou krádež (škoda 50 Kč, kterou jsem na místě dodatečně uhradil), se má věc momentálně následovně. Dopis do schránky již konečně přišel, přišel s vyjádřením, že jsem byl shledán vinným v této věci či tak nějak, a se složenkou, což bylo pro mě překvapující, protože jsem čekal dopis ohledně návštěvy u přestupkové komise.

Byla mi osoba blízká sražena osobním autem, kdy já ji pomáhám ve věci soudního řízení. Dostála k podpisu dohodu o odcizení následků dopravní nehody od agentury na dopravní nehody a i protistrana viníka že spěchá k podpisu. Je to napsáno:

Můj kamarád je ve výkonu vazby. Známe se už od jeho dětství, kdy jsme i s jeho příbuznými byli v častém osobním kontaktu. Celou dobu jsem pro něj strejda, protože jsem věkově o 20 let starší. Mohu být považován za osobu blízkou z důvodu udržování kontaktu telefonického popř. osobního (návštěvy)? Děkuji, Norbert.

Chtěla bych se zeptat, kdy dává soud obecně prospěšné práce za trestný čin? Může si o to člověk i sám zažádat? Ptám se, protože hodně blízký přítel byl podat vysvětlení, protože na něho bylo podáno trestní oznámení od šéfa z jeho bývalé práce. Jedná se o krádež v cca hodnotě 100.000 Kč. Využil práva nevypovídat.

Můj syn je ve vazbě, za jakých podmínek jej mohu navštívit. Děkuji, Soňa.

V Rakousku byly před několika dny odcizeny potraviny drobným zemědělcům za 420 EU. Výslech na policii s překladatelem. Následné uhrazení 420 EU na policii a propuštění. Jaký bude prosím následný postup a jaký bude proces v ČR. Bude dotyčný mít záznam v rejstříku trestů? Děkuji, Štěpán.

Dne 26.11.2017 a 28.11.2017 jsem byl dvakrát zadržen Islandskou policií za rychlou jízdu autem. Rychlostní limit je 90 km/h, já jsem jel v obou případech 120 km/h. V obou případech jsme na místě sepsali formulář a policisté po mně vyžadovali peníze, což dohromady dělá 75.000 ISK (cca 600€).

Někde jsme zaslechli, že od roku 2018 se může žádat o podmínečné propuštění z výkonu trestu již po polovině trestu bez ohledu na výši a spáchání TČ. Po dvou třetinách se prý ruší. Nikde se o tom nemohu dočíst víc informaci. Děkuji

13.4.2007 mi byl zadržen řidičský průkaz za řízení pod vlivem alkoholu na 12 měsíců. 25.1.2010 řízení bez řidičského průkazu - rok zákaz činnosti. 7.3.2014 zákaz řízení na 3 roky kvůli neplacení výživného. Stěhování na Slovensko, trvalý pobyt, povolení k pobytu, práce.