Mám tu takový osobní problém. Moje expřítelkyně (16) mi (22) vyhrožuje, že na mě podá trestní oznámení, jelikož mám její polonahé fotky, které mi buď sama dobrovolně posílala (to lze vyčíst z podoby fotek i konverzace na Facebooku) nebo jsme za dob našeho vztahu nafotili. Argumentuje dětskou pornografií, "že prý přechovávám".

Žádná z těchto fotek nebyla vynucená. Nic neplánuji ani dát veřejně. Jen jsem se zmínil, že by to mohli vidět její rodiče. Jaký na to máte názor? Děkuji, Lukáš.

ODPOVĚĎ:
Falešné obvinění např. z přechovávání dětské pornografie může být posuzováno jako trestný čin, pokud by tedy tuto argumentaci použila, můžete se obrátit na policii, aby celou záležitost prošetřila.
Nicméně pokud byste jí vyhrožoval zveřejněním fotografií, popř. zpřístupnění třetím osobám (např. rodičům), ať už za účelem poškození její pověsti, nebo např. abyste ji donutil k nějaké činnosti, mohlo by přicházet v úvahu, že se sám dopustíte trestného činu popř. přestupku.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Držení fotografií přítelkyně mladší 18 let - jde o dětskou pornografii?
  • Dětská pornografie - fotografie od, do kolika let?
  • Trestní oznámení pro dětskou pornografii (erotické fotografie přítelkyně) - do kolika let věku osoby jde o dětské porno?