Dne 30.3. jsem od dálniční policie dostal pokutu za jízdu bez dálniční známky ve výši 5.000 Kč, nechal jsem si vystavit složenku splatnou do 15 dnů. Tu jsem dodnes neuhradil, bohužel mi nepřišla ani žádná upomínka nebo něco podobného a tak nevím, v jaké fázi může tato pokuta být? Nerad bych, aby se mi z 5tisícové pokuty stala vyšší. Je právně možné, aby se mi od konce data splatnosti navyšovaly nějaké úroky, penále? Nebo to u takových pokuty od celní správy není možné? Děkuji, Ludvík

ODPOVĚĎ:
Úroky se samozřejmě navyšují, a to od doby splatnosti. Pokud nezaplatíte, můžou Vám uložit další pokutu. Také se může snadno stát, že bude věc předána soudu, což pro Vás bude znamenat nárůst nákladů až dvojnásobně (náklady na právní zastoupení).