Počet stránek ve webu: 37.465

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

12/2017 jsem dal své auto do servisu. Byly s tím nějaké problémy, ale 23.12.2017 to bylo hotové a vůz jsem si převzal. 18.1.2018 jsem měl čas, tak jsem napsal na Googlu recenzi (po cca. 3 hodinách pro telefonní obtěžování odstraněna) na onen servis (viz příloha). Na toto majitel reagoval SMSkou, kterou mi poslal, taktéž přikládám v příloze.

Jak postupovat právně dle trestního zákoníku, příp. dalších zákonů proti nátlakovému chování a peněžitému vydírání v případě - fakta: Svobodný, osamělý muž, plně invalidní na schizofrenii, věk 57 let žije v reálně rozděleném domě s rodinou - manželé s dospívajícími dětmi.

Čelím údajnému fyzickému napadení sousedky (sousedka je potížistka - důkaz: sepsali jsme ve vchodě na ni stížnost 04/2017). 8/2017 přišla na mě zaklepat (klepala i na ostatní) a dožadovala se vysvětlení (ohledně anonymu veterina). Řekla jsem jí ať mi dá pokoj, že o ničem nevím a ať odejde, ona že nepůjde, co udělám.

Je mi 24 let. Při pronájmu bytu (po podepsáni smlouvy) 01/2017, mě začal cca 70letý majitel bytu sexuálně obtěžovat s tím, že už nechce manželku, ale já jsem mladá a krasná. Odmítla jsem ho, uznal, že to byla jeho chyba, a už se takhle chovat nebude. Nesplnil to, stále pokračuje při osobních schůzkách. Občas mě chytne za ruku nebo přitáhne k sobě.

Dosti mě zajímá co hrozí pokud člověk pod nátlakem pachatele asistuje. Třeba když pachatel se zbraní nastoupí do taxíku a vyhrožuje řidiči, který pod nátlakem jede. Hrozí třeba v tomto případě řidiči něco, nebo ne? Děkuji, Leoš.

Četla jsem článek "nahrávka jako důkaz" https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/15572-nahravka-jako-dukaz.html - a potřebovala bych upřesnění. S otcem mého dítěte momentálně řešíme soudní spor o úpravě styku, který na mě podal otec dítěte. Já mám však podezření, že syna sexuálně zneužíval.

2009 mi byla MUDr. Maškem a jím doporučeným imunologem, doktorem Šulou, diagnostikována roztroušená skleróza mozkomíšní, tedy RS. Tou trpí i má matka. Byla mi nabídnuta léčba, která mě měla vyléčit. Jedna kúra stála 125.000 Kč, testy 30.000 Kč (bohužel nemám doklad o platbě, ale mám ručně Maškem psáno komu na jaký účet platit, pro VŠ, že se u něj léčím a 2 zprávy od Šuly).

V červnu 2017 byla má 15 letá dcera svěřena do péče otce (v únoru 2016 jsme se přestěhovaly do jiného bydliště vzdáleného 500 km od původního místa bydliště - dcera si v novém bydlišti nezvykla). Její otec s jeho manželkou mají v podnájmu penzion, kde dcera musí každý víkend pomáhat, jak v kuchyni, při kuchařských pracích, tak i na place, kde roznáší alkohol, tak i úklidy pokojů po hostech, sekání trávníku, v zimě odhrabávání sněhu.

Zajímám se o trestní právo a chci se zeptat na zákon Šíření poplašné zprávy, když osoba x ohlásí např. uložení bomby v zahraničí, vztahuje se na tuto osobu tento trestní zákon, když to nebylo ohlášeno na území ČR, a kolik osob je myšleno jako část obyvatelstva? Děkuji, Oskar.

Vždy mezi matkou a mnou byl špatný vztah, je hodně manipulativní a citově mě vydírala. Když mě bylo 21. onemocněla jsem depresemi, musela jsem brát léky, odstěhovala jsem se od ní. Byla vždycky hodně panovačná a vzteklá a já sem se jí bála. Nikdy ona ani její bratr si nepřipustili, že by mi něco prováděli. On měl navíc sklon i k perverznosti.