Počet stránek ve webu: 37.737

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

07/2018 někdo vlezl za mou přítelkyní přes balkon do bytu. Vyhrožoval jí a chtěl podpisy. Před policií prý musí trvrdit, že vše je dobrovolné. V minulosti na ni byl vyvíjen nátlak, aby povolila inženýrské sítě přes svou zahradu. Zahradu jsme raději převedli na mě. Pravděpodobně ji zmanipulovali k podpisu práva stavby - inženýrské sítě, vodovodní řad či vodovod s datem, kdy zahrada byla její.

Od srpna do října 2017 jsem byla obtěžována výhružnými zprávami své sousedky, která měla v pěstounské péči svěřeny dvě dívky. Sousedka o mě roznášela pomluvy, že jsem na ní údajně poslala anonymní dopis na Krajský úřad na odbor sociální ochrany dětí OSPOD za její špatné chování vůči dětem.

Musím čekat na příjezd policistů pokud mě např. ochranka v obchodě obviní z krádeže? Mám právo na nějakou kompenzaci pokud se ukáže, že jsem nic neukradla? Kvůli ztracenému času a ponížení? Může mě ochranka zadržet násilím? Děkuji, Helena.

12/2017 jsem dal své auto do servisu. Byly s tím nějaké problémy, ale 23.12.2017 to bylo hotové a vůz jsem si převzal. 18.1.2018 jsem měl čas, tak jsem napsal na Googlu recenzi (po cca. 3 hodinách pro telefonní obtěžování odstraněna) na onen servis (viz příloha). Na toto majitel reagoval SMSkou, kterou mi poslal, taktéž přikládám v příloze.

Jak postupovat právně dle trestního zákoníku, příp. dalších zákonů proti nátlakovému chování a peněžitému vydírání v případě - fakta: Svobodný, osamělý muž, plně invalidní na schizofrenii, věk 57 let žije v reálně rozděleném domě s rodinou - manželé s dospívajícími dětmi.

Čelím údajnému fyzickému napadení sousedky (sousedka je potížistka - důkaz: sepsali jsme ve vchodě na ni stížnost 04/2017). 8/2017 přišla na mě zaklepat (klepala i na ostatní) a dožadovala se vysvětlení (ohledně anonymu veterina). Řekla jsem jí ať mi dá pokoj, že o ničem nevím a ať odejde, ona že nepůjde, co udělám.

Je mi 24 let. Při pronájmu bytu (po podepsáni smlouvy) 01/2017, mě začal cca 70letý majitel bytu sexuálně obtěžovat s tím, že už nechce manželku, ale já jsem mladá a krasná. Odmítla jsem ho, uznal, že to byla jeho chyba, a už se takhle chovat nebude. Nesplnil to, stále pokračuje při osobních schůzkách. Občas mě chytne za ruku nebo přitáhne k sobě.

Dosti mě zajímá co hrozí pokud člověk pod nátlakem pachatele asistuje. Třeba když pachatel se zbraní nastoupí do taxíku a vyhrožuje řidiči, který pod nátlakem jede. Hrozí třeba v tomto případě řidiči něco, nebo ne? Děkuji, Leoš.

Četla jsem článek "nahrávka jako důkaz" https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/15572-nahravka-jako-dukaz.html - a potřebovala bych upřesnění. S otcem mého dítěte momentálně řešíme soudní spor o úpravě styku, který na mě podal otec dítěte. Já mám však podezření, že syna sexuálně zneužíval.

2009 mi byla MUDr. Maškem a jím doporučeným imunologem, doktorem Šulou, diagnostikována roztroušená skleróza mozkomíšní, tedy RS. Tou trpí i má matka. Byla mi nabídnuta léčba, která mě měla vyléčit. Jedna kúra stála 125.000 Kč, testy 30.000 Kč (bohužel nemám doklad o platbě, ale mám ručně Maškem psáno komu na jaký účet platit, pro VŠ, že se u něj léčím a 2 zprávy od Šuly).