Počet stránek ve webu: 37.737

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

V současnosti žiji ve Velké Británii s 2 nezletilými dcerami (obě mají dvoje občanství, po otci Anglické a české po mě, jen starší 04/2009 má uvedeného otce v rodném listě). Ráda bych se přestěhovala zpět do ČR k rodině. Bývalý druh - Angličan - mi odjezd nedovolí. S dcerami se vidí velice zřídka, 1-2x do měsíce na pár hodin.

Manžel je částečný invalidní důchodce a pracuje na plný úvazek v chráněné dílně, kde asi 10 zaměstnanců kompletuje díly na sifony do umyvadel. Zaměstnavatel (majitel) mu pošle mzdu 7.500 Kč na účet a manžel si může nechat jen 6.000 Kč a zbylé peníze (tedy 1.500 Kč) musí zaměstnavateli vrátit.

17.06. 2010 jsem byl odsouzen za řízení pod vlivem alkoholu k podmíněnému trestu odnětí svobody a zákazu řízení motorových vozidel na 16 měsíců. Řidičský průkaz jsem neodevzdal. 15.9. 2010 mi byla udělena pokuta 1000 Kč za neodevzdání řidičského průkazu.

V roce 2007 mi zemřel otec, dědické řízení proběhlo v červenci 2007. Jsme tři sourozenci. Při dědickém řízení došlo k dohodě, že nemovitost (dům s dvěma bytovými jednotkami), v níž rodiče bydleli s nejmladším bratrem a jeho rodinou dostane právě on. Obvyklá cena domu byla stanovena na 1 500 000 Kč. Matce bylo zřízeno věcné břemeno, právo doživotního bezplatného a výlučného užívání svého bytu, v němž žila společně s otcem. Je tomu již rok, co se bratr se svojí ženou chovají k matce nevhodně, nekomunikují s ní, a pokud ano, hrubě ji napadají, s ničím jí nepomohou a vyhrožují, že to bude stále horší. Bez její přítomnosti jí vnikli do jejího zamčeného bytu, musela vyměnit zámek. Psychicky ji týrají. Může se nějak proti takovému chování bránit? Popř. může vzít své rozhodnutí o přenechání své poloviny domu bratrovi při dědickém řízení po otci zpět? Usnesení nabylo právní moci v září 2007. Děkuji za odpověď, Josefína

6.9.15 jsem byl zastaven hlídkou PČR, řidičský průkaz jsem na místě nepředložil, takže mi zůstal. Prvně jsem zkoušku na alkohol odmítl, ale po hodině na služebně kam jsem byl od auta převezen jsem dýchnul 2,5 promile. Trest 3 roky bez řidičského průkazu a odnětí svobody na 10 měsíců podmíněně na 2 roky.

Jsem rozvedená, bydlíme v RD, soužití neúnosné. Dcera byla svěřena do péče manžela, od roku 2008, trpím tím. 5.8.2011 došlo k incidentu mezi námi, já jim vyhrožovala zabitím, sobě, jim, tchýni, tchánovi, je na mě vyvíjen neustálý nátlak s bydlením ad. Byla jsem zoufalá, tak jsem začala bušit do dveří, prokopla jsem je.

Můj kamarád ve snaze vyplatit své osobní dluhy z minulosti padělal několik žádostí o úvěr a nechal si vyplatit souhrnně cca 1 milion Kč. Jako žadatele o úvěry uváděl svého sourozence (bez jeho vědomí), padělal razítka, potvrzení od zaměstnavatele a jiné údaje, uváděné v žádosti o úvěr. Musím uvést, že všechny takto získané úvěry pravidelně splácel díky svému vysokému pracovnímu nasazení.

Měl bych takový dotaz, jaký je vlastně rozdíl mezi TČ dle § 353 - nebezpečné vyhrožování a § 354 - nebezpečné pronásledování. V obou případech je nutnost podmínky vyhrožování ublížením na zdraví. Kdy tedy za takovéto vyhrožování budu souzen dle § 353 a kdy dle § 354. Děkuji, Alexandr

Chystám se zakoupit webovou doménu. Mám ovšem obavu, zda nedojde k problému, když bylo na bývalé majitele podáno trestní oznámení. Dnes již na doméně nic neběží, ale nerad bych koupil doménu s nějakým "břemenem". Je vše v pořádku a mohu doménu zakoupit? Děkuji, Daniel

V současnosti žiji ve Velké Británii s 2 nezletilými dcerami (obě mají dvoje občanství, po otci Anglické a české po mě, jen starší 04/2009 má uvedeného otce v rodném listě). Ráda bych se přestěhovala zpět do ČR k rodině. Bývalý druh - Angličan - mi odjezd nedovolí. S dcerami se vidí velice zřídka, 1-2x do měsíce na pár hodin.