Počet stránek ve webu: 36.958

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Syn byl napaden mladíkem před diskotékou, protože bránil kamarádku, která se s dotyčným nechtěla bavit. Mladík synovi dal ránu pěstí do obličeje a poté, když se kácel k zemi mu ještě znovu do obličeje dupl nohou. Můj napadený syn leží v nemocnici, má otřes mozku, zlomený nos a tržné rány v ústech a na rtech. Policie tento případ eviduje, podezřelého měla u výslechu, ale bylo nám řečeno, že toto může být kvalifikováno maximálně jenom jako přestupek. To se mi nezdá být možné, protože takové ublížení na zdraví by snad již mělo být trestným činem.

Chtěl bych se zeptat jaká je obvyklá trestní sazba za řízení auta pod vlivem alkoholu. Nadýchal jsem 1,9 pak 2,23. Nic jsem nezpůsobil, zastavila mě policejní hlídka. Je to můj první prohřešek. Na kartě mám všechny body. Děkuji, Mirek

Prosím chtěl bych se optat jaké důkazy potřebuji k tomu abych někoho mohl obvinit z omezování osobní svobody. Bydlím u prarodičů, nedávájí mi moji vlastní poštu a pak se diví, když mi přijde vyhrožování exekucí že neplatím půjčky. Nevím co mám dělat jsem zatím v tíživé finanční situaci a odstěhovat se zatím nemůžu. Děkuji, František

Jeden kolega ze zaměstnání na mě podal trestní oznámení, ve kterém mě obviňuje ze sexuálního obtěžování a pomluvy formou erotických až vulgárních emailů, které jsem měla údajně sama napsat a posílat ze smyšlené adresy určitým lidem na pracovišti ze služebního počítače. Při vyšetřování policie zjistila, že jsem ho nijak neobtěžovala (ověřovala si hotely, kde jsme se scházeli - on platil).

Rád si občas na zahradě zastřílím ze vzduchovky. Střílím na soukromém pozemku proti zdi směrem do vlastního dvora. Sousedi nic nenamítají, až na jednoho o pár domů dál, vyhrožuje mě, že na mě pošle policii. A tak se ptám pokud by je případně poslal jak mám na ně reagovat.

Přišla mi výzva k podání vysvětlení. Když jsme s kamarády hlučně slavili, tak na nás přišli 2 sousedé se syna. Jeden ze sousedu mě napadl a kamarádi mě začali bránit a jeden ze dvou sousedů nedopadl moc dobře, sám jsem nikomu z nich neublížil. Potom na mě podali trestní oznámení, protože sousedé znali jenom mě.
1. Musím Policii říct, kteří kamarádi tam semnou byli?
2. A můžou mě usvědčit, když jim na výslechu neřeknu nic?
Poraďte prosím, jak mám se mám k celé situaci postavit. Děkuji, Šimon

Jeden kolega ze zaměstnání na mě podal trestní oznámení, ve kterém mě obviňuje ze sexuálního obtěžování a pomluvy formou erotických až vulgárních emailů, které jsem měla údajně sama napsat a posílat ze smyšlené adresy určitým lidem na pracovišti ze služebního počítače. Při vyšetřování policie zjistila, že jsem ho nijak neobtěžovala (ověřovala si hotely, kde jsme se scházeli - on platil).

Mám v práci jednu kolegyni, která mě jenom pomlouvá a vymýšlí si, a všichni jí věří. Poškozuje mne to v mezilidských vztazích, jde to tak do extrému, že mi chodí nadávat, proč je pomlouvám. Z bývalé práce odešla ta kolegyně ze stejného důvodu - vymýšlení si pomluv. Šéf o tom ví, promluvil s ní, ale dál to dělá. Působí mi to velký stres. Jana

Ráda bych se informovala kdy se dá opravdu podat trestní oznámení na neplacení výživného. Mám syna který mi byl svěřen do péče. Jeho otec studuje, tudíž soud uznal vyživovací povinnost jeho rodičům. Matce 600 ,- Kč a otci také 600,- Kč. Soud nabyl právní moci 18.8.2010 a to tak že mají zaplatit každý dlužné výživné od prosince 2009 (4200,-) a pak měsíčně 600,- Kč.
Bohužel nezaplatili nic. Na policii mi řekli, že mohu přijít až v lednu 2011 podat trestní oznámení tak by mě zajímalo, jak to opravdu je, kdy ho mohu podat. A jak to probíhá kdyby třeba zaplatili nějaký měsíc jen např. 500,- a pak zase nic třeba 3 měsíce. Již mi k 15.10.2010 dluží 13.200 Kč.

Před několika měsíci se k nám pokusili dostat do bytu násilím dva neznámí lidé. Já jsem muže viděla okamžik, syn s nimi mluvil, věděli, kdo je a chtěli po něm peníze. Syn je nikdy neviděl, žádné peníze nemá, je v invalidním důchodu. Syn po rozmluvě se svou lékařkou oznámil druhý den přepadení na policii, byl s ním sociální pracovník, který se o něj stará.