Počet stránek ve webu: 36.308

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Měla jsem půjčku u Providentu, splátky jsem dávala pravidelně, ale nevzala jsem si na to doklad, mám na to svědky. Bohužel ten co splátky vybíral, si je nechával,  ještě si na mně vzal půjčku, kterou za mě podepsal, to je už potvrzené, že udělal podvod. Mám i SMS, kde přiznává, že si ty splátky nechával.

Přišla mi výzva k podání vysvětlení. Když jsme s kamarády hlučně slavili, tak na nás přišli 2 sousedé se syna. Jeden ze sousedu mě napadl a kamarádi mě začali bránit a jeden ze dvou sousedů nedopadl moc dobře, sám jsem nikomu z nich neublížil. Potom na mě podali trestní oznámení, protože sousedé znali jenom mě.
1. Musím Policii říct, kteří kamarádi tam semnou byli?
2. A můžou mě usvědčit, když jim na výslechu neřeknu nic?
Poraďte prosím, jak mám se mám k celé situaci postavit. Děkuji, Šimon

Moje mentálně postižená 46letá dcera se stala obětí podvodníka, který zneužil její duševní nezpůsobilost a připravil jí o byt v osobním vlastnictví (prodala ho hluboko pod cenou). Peníze mu pak dala, půjčila si pro něj u dalších dvou bank 420.000,- Kč. Dala mu všechny svoje úspory a pak ještě v říjnu 2011 dostala výpověď.

Dnes již bývalá manželka na mě podala trestní oznámení pro znepřístupnění užívání bytu ve společném jmění manželů SMJ (nebudu rozvádět, že se jednalo o holobyt kde bydlím, protože veškerý majetek máme v jiném rodinném domě, kde nemám přístup a vzhledem k převodu na děti ani žádná práva).

Prosím o radu, jak postupovat a správně naložit s informací, kterou jsem zjistila při výkonu svého povolání gynekologa, v ambulantní praxi. Jedná se o 14-ti letou pacientku, u níž bylo zjištěno, že již není pannou, tedy proběhl pohlavní styk před dovršením patnáctého roku věku.

Bydlíme s manželem v panelovém domě. Bydlí tady i starší manželský pár, který má velmi statného německého ovčáka, který napadá všechny psy v domě a okolí. Majitelka venčí psa velmi často v podnapilém stavu a stává se, že ho skoro neudrží. Bohužel se jí to stává i za střízliva. Máme fenku bígla, tudíž se často potkáváme u výtahů a už se mi několikrát stalo,že se ji pokusil napadnout,vždy jsem musela jít bokem a být připravená bránit svého psa.

Přišla mi SMS zpráva ve znění: Dobrý den, Vaše konto bylo zablokováno, pro více informací volejte na tel.číslo 900XXXX. Jak jsem se sám přesvědčil, cena za 1 minutu volání byla 99 Kč a jediné co jsem slyšel bylo "je nám líto,všichni naši operátoři právě hovoří, vyčkejte, za okamžik budete spojeni." Po pár vteřinách jsem zavěsil a vzpoměl jsem si na nedávný případ který byl medializován v TV, kdy chodily SMS typu "Váš úvěr byl schválen."

Mám poměr se ženatým mužem přes 3 roky (2013-2016). Je to soused o pár domů dále. Já žiji s přítelem a naším společným synem (6 let). V únoru jsem s milencem otěhotněla, ale v dubnu 2016, pár dnů po tom, co se odstěhoval od ženy a dcery (6let), jsem šla na potrat. Oba jsme dítě chtěli, ale jelikož je jeho žena "blázen" a moje těhotenství by nebylo klidné a celé by to bylo dost komplikované a stresující, rozhodla jsem se jít na potrat.

Měl jsem uzavřenou dohodu o provedení práce, kdy jsem pracoval pro živnostníka, kterého zaměstnávala další společnost a stal se mi vážný pracovní úraz (5/2011) právě na pracovišti této společnosti, který si vyžádal 6ti měsíční léčení. Všechny pracovní ochranné pomůcky byly z mé strany dodrženy.

Dostala jsem zákaz vstupu od svého otce do domu, jehož jsem spoluvlastnicí (zahrada, dům). Kde se mohu dožadovat práva, abych mohla získat přístup do domu na zahradu a hospodářské budovy. Nedostala jsem ani klíče. Kam se mohu obrátit k dovolání svých práv. Tamara