Počet stránek ve webu: 37.159

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Policie zablokovala můj účet. Peníze přijaté z Polska jsem chtěla přeposlat do Ghany. Policie mne vyšetřovala a nesmím o případu mluvit, abych nemařila vyšetřování. Peníze jsou 3 měsíce blokované. Jsem podezřelá z legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Já nevím, proč peníze nebyly poslány přímo do Ghany.

Dne 30.3. jsem od dálniční policie dostal pokutu za jízdu bez dálniční známky ve výši 5.000 Kč, nechal jsem si vystavit složenku splatnou do 15 dnů. Tu jsem dodnes neuhradil, bohužel mi nepřišla ani žádná upomínka nebo něco podobného a tak nevím, v jaké fázi může tato pokuta být? Nerad bych, aby se mi z 5tisícové pokuty stala vyšší. Je právně možné, aby se mi od konce data splatnosti navyšovaly nějaké úroky, penále? Nebo to u takových pokuty od celní správy není možné? Děkuji, Ludvík

01/2012 jsme s manželem notářsky zúžili SJM, kde si každý zodpovídáme za své závazky. 09/2012 jsem podala žádost o rozvod (návrh na rovzvod manželství), rozvod manželství zatím neproběhl. Manžel byl vykázán koncem srpna 2012 z domu a byl 3 měsíce v zahraničí. 12/2012 jsem zjistila, že nadělal dluhy u mobilních operátorů a půjčkových společností (Cetelem, HomeCredit, Essox ad.).

Expartner byl 31.5. 2013 odsouzen k 18 měsícům podmíněného trestu za neplacení výživného. V červnu 2013 zaplatil, v červenci už opět ne. Chci se zeptat jak můžu postupovat, aby k trestu odnětí svobody došlo, někdo mi tvrdí, že když je v podmínce, stačí, aby jeden měsíc nezaplatil. Děkuji, Martina

Bydlím 3 roky v rodinném domku. Syn souseda (22 let) je částečně nesvéprávný (má občanský průkaz OP, ale právní úkony za něj řeší otec). Nesmí alkohol, protože je potom agresivní a často něco zapálí. V okruhu 200 m včetně jejich domu hořelo už asi 10x. Nikdy se nic nedokázalo, protože ho musí prý „chytit za ruku při činu“.

V současnosti žiji ve Velké Británii s 2 nezletilými dcerami (obě mají dvoje občanství, po otci Anglické a české po mě, jen starší 04/2009 má uvedeného otce v rodném listě). Ráda bych se přestěhovala zpět do ČR k rodině. Bývalý druh - Angličan - mi odjezd nedovolí. S dcerami se vidí velice zřídka, 1-2x do měsíce na pár hodin.

Někde jsme zaslechli, že od roku 2018 se může žádat o podmínečné propuštění z výkonu trestu již po polovině trestu bez ohledu na výši a spáchání TČ. Po dvou třetinách se prý ruší. Nikde se o tom nemohu dočíst víc informaci. Děkuji

Matka je 15 měsíců po vážné nemoci s trvalými následky mozku a pohybového ústrojí. Je odkázána na pomoc jiné fyzické osoby. Pobírá příspěvek na péči. Její manžel ji od počátku vztahu izoluje od všech přímých blízkých. Snadné pro manžela manipulovat strachem, ultimáty a výhrůžkami. Ty adresuje i nám blízkým.

Jsem uživatelkou sociální sítě Facebook. Jeden z mých přátel si bez mého vědomí uchoval přístupové heslo k mému osobnímu profilu poté, co jsem se přihlásila na tuto síť přes jejich počítač. Po nějaké době vyšlo najevo a sám se k tomu přiznal veřejně na této síti ve svém profilu, že si četl zřejmě veškerou mou korespondenci probíhající mezi mými přáteli a mnou.

Moje známá, t.č. nezaměstnaná, má u sebe v péči malou holčičku a bydlí s nimi i její zletilá, nezaměstnaná dcera 21 let. Bydlí v podnájmu, kde mají i trvalé bydliště. Dcera se chtěla osamostatnit a tak se seznámila s jedním člověkem, který ji přemluvil k tomu, že budou spolu bydlet, ale že potřebuje peníze na zařízení bytu a podobně.