Počet stránek ve webu: 37.507

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

PČR v trestní řízení věc uložila. Na základě § 65 tr. řádu jsem požádal o nahlédnutí do spisu. Vyšetřovatel mi nahlédnutí do spisu zamítl vzhledem k tomu, že nebyly naplněny formální náležitosti pro nahlédnutí do spisu. Narozumím tomu, jaké formální náležitosti musím naplnit. Děkuji za radu S pozdravem Daniel

Na policii jsem vypovídal proti svému strýci (přijeli si pro mě) ve věci krádeže v autech. Nechal si u mě dva mobilní telefony, které jak mi Policie sdělila, pocházejí z těchto krádeží. Jde o to, zda mohu u soudu odmítnout vypovídat a jestli ano, zda-li může soudce použít mou výpověď od Policie.
Ctirad

Chci se Vás zeptat zda existuje řešení proti nadměrnému obtěžování. Od roku 2005 prý dlužím firmě Provident 6.200 Kč. V roce 2007 začalo vymáhání od jednotlivých firem, některé to dokonce zkouší potřetí, jako firma EOS KSI (2007, 2011, 2017), která mne nyní neustále obtěžuje.

Ráda bych se informovala kdy se dá opravdu podat trestní oznámení na neplacení výživného. Mám syna který mi byl svěřen do péče. Jeho otec studuje, tudíž soud uznal vyživovací povinnost jeho rodičům. Matce 600 ,- Kč a otci také 600,- Kč. Soud nabyl právní moci 18.8.2010 a to tak že mají zaplatit každý dlužné výživné od prosince 2009 (4200,-) a pak měsíčně 600,- Kč.
Bohužel nezaplatili nic. Na policii mi řekli, že mohu přijít až v lednu 2011 podat trestní oznámení tak by mě zajímalo, jak to opravdu je, kdy ho mohu podat. A jak to probíhá kdyby třeba zaplatili nějaký měsíc jen např. 500,- a pak zase nic třeba 3 měsíce. Již mi k 15.10.2010 dluží 13.200 Kč.

Manželka mého kamaráda se domnívá že s ním udržuji poměr. Kontaktovala mého bývalého manžela s dotazy na důvody našeho rozvodu a další osobní dotazy, dále jsem se dozvěděla že o mě rozšiřuje pomluvy na veřejnosti. Co se s tím dá udělat? Děkuji za radu, Malvína

Bývalý přítel mé ženy ji neustále kontaktuje píše SMS a MMS. Když byl odmítnut zaměřil se na našeho 11 letého syna. Přes kterého se stále snáší nabourat naší rodinu. Už nevíme jak dál. Zkoušeli jsme se nějak dohodnout ale bez úspěchu. Dá se zažádat o soudní zákaz styku a nějak omezit jeho obtěžování našeho syna? Prosím o radu jak postupovat. Děkuji, Radovan.

Zabývám se prodejem použitého oblečení hlavně přes Facebook, kde došlo 1.10.2015 k incidentu - paní si zakoupila ve slevě bundu, sleva byla 40% a přišla ji ušpiněná, ovšem nepokusila se ji vyprat a ihned po vybalení žádala vrácení peněz.

Soud mi stanovil výživné na nezl. dítě ve výši 1.800 Kč. Podala jsem návrh na snížení výživného, neboť nejsem zaměstnaná a jsem bez příjmů. Dlouhodobě platím částku nižší než stanovenou soudem, a to pravidelně každý měsíc bez vynechání téměř 2 roky (2015-2017). K tomu navíc splácím po 200 Kč dluh na výživném, který mi soud vypočítal zpětně za již uvedené cca 2 roky, a to již s nově určenou částkou 1.800 Kč.

Mám jednoduchou otázku a to: Je možné někoho odsoudit bez důkazů jen na základě něčího tvrzení? Jak je to když není žádný důkaz ani svědek? Je možné použít jako důkaz kopii o lékařském ošetření, kterému se podrobím až za 24 hodin od doby, kdy na mě měl být spáchán trestný čin? Obsahem ošetřeníé je několik modřin na noze. Je možné tím někoho usvědčit? Děkuji, Ester

V příloze posílám rozhodnutí od MÚ Litoměřice, odboru dopravy a silničního hospodářství, se kterým dotyčný samozřejmě souhlasí a odvolávat se nechystá. Potřebovali bychom jen vědět, je-li možné obrátit se na příslušný odbor s žádostí o splátky dané pokuty (7.000 + 1.000).