1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Přišlo mi od úřadu městské části, že se mám dostavit k podání vysvětlení o přestupku, co to znamená? Pavel

ODPOVĚĎ:
Každý je povinen na výzvu příslušného orgánu podat nezbytné vysvětlení k objasnění okolností spáchaného přestupku a osoby pachatele.

Vysvětlení můžete odepřít, jestliže byste jím vystavil sebe nebo osoby blízké nebezpečí postihu za přestupek či trestný čin, popřípadě porušil zákonem uznanou povinnost mlčenlivosti (např. advokáti) nebo služební tajemství (např. příslušník BIS).