Před časem mě napadl přítel a když mě vyzvala policie, zda dávám souhlas s projednáním před přestupkovou komisí, souhlas jsem dala. To, že jsem souhlas dala, jsem bývalému příteli sdělila tím, že jsem dopis od policie dala na zeď jeho facebookového profilu. Nyní mě obviňuje z toho, že jsem tímto spáchala čin proti jeho osobnostním právům. Má pravdu? Děkuji, Mariana

ODPOVĚĎ:
Tím, že jste tyto údaje zveřejnila, jste opravdu zasáhla do jeho práv. Může se proti Vám domáhat (v konečném důsledku) až náhrady nemajetkové újmy, která mu tímto vznikla.
Dále pokud tento dopis obsahoval jeho osobní údaje, přichází teoreticky v úvahu postih za neoprávněné nakládání s jeho osobními údaji.
Nyní záleží především na něm, zda a popř. jaké kroky v této věci dále učiní.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Trestný čin - zveřejnění dokumentu na facebooku pachatele přestupku