1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zaslala jsem otevřený dopis zastupitelům obce (ve věci úklidu obce) a požádala jsem, aby tento můj dopis včetně jejich odpovědi byl uveřejněn v obecním zpravodaji (pro informaci všem občanům). Jsou zastupitelé povinni na dopis odpovědět a zveřejnit jej? Nebo nemám šanci, pokud tak neučiní? Děkuji, Olga

ODPOVĚĎ:
Povinnost dopis uveřejnit ve zpravodaji obec nemá, i když se jedná o otevřený dopis.
Povinnost odpovědět na dopis by zde byla, pokud byste např. požadovala informace o určité záležitosti (v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím), pokud ovšem dopis pouze např. obsahoval kritiku současného stavu, povinnost na něj odpovědět není.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Povinnost zastupitelů obce zveřejnit otevřený dopis občana v obecním zpravodaji