V řízení jsem žalobce. Došlo ke stažení žaloby, protože žalovaný před prvním jednáním soudu splnil požadavky. Od soudu přišlo vyrozumění, že řízení se zastavuje, proti čemuž se žalovaný nemůže odvolat a žalovaný je povinen uhradit náklady řízení ve výši 1.800 Kč do 3 dnů, což určitě nebude chtít, proto se ptám, jestli, když podá odvolání, bude to mít odkladný účinek na náhradu nákladů řízení. Děkuji, Kamila

ODPOVĚĎ:
Podáním odvolání se odkládá i vykonatelnost rozhodnutí. Proto se odkládá i povinnost zaplatit náhradu nákladů a to až do doby, než rozhodne odvolací soud.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Splnění požadavků žaloby před soudním řízením - kdo platí náklady soudního řízhení před prvním soudním stáním?