Prosím jaká je lhůta pro podaní žádosti pro obnovu řízení? Krajský soud v odvolacím řízení potvrdil rozsudek soudu 1. stupně. Po vydání rozhodnutí krajského soudu, který je pravomocný, byly však získány nové důkazy, které prokazují, že žalovaná strana u soudu 1. stupně vypovídala nepravdivě a dokládala upravené nebo fiktivní dokumenty a v důsledku toho soud 1. st. rozhodl ve prospěch žalované strany. Děkuji, Petr

ODPOVĚĎ:
Dle § 233 odst. 1 Občanského soudního řádu "Žaloba na obnovu řízení musí být podána ve lhůtě tří měsíců od té doby, kdy ten, kdo obnovu navrhuje, se dozvěděl o důvodu obnovy, nebo od té doby, kdy jej mohl uplatnit; běh této lhůty však neskončí před uplynutím tří měsíců od právní moci napadeného rozhodnutí."

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Do kdy musí požádat strana soudního sporu o obnovu soudního řízení, aby nebyla tato možnost zmařena uplynutím?