Počet stránek ve webu: 37.118

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Chtěla bych se zeptat zda je možné podat stížnost na protahování soudního řízení, když se druhá strana odmítá dostavit k soudu s tím, že je to vždy omluveno nemocí či případně pracovní vytížeností právního zástupce. Děkuji Zlata

Chtěla jsem se zeptat zda je možné neustále odkládat soudní jednání. Respektive, kolikrát je možné požádat o odročení jednání, případně zda je možné nařídit jednání v případě svěření dítěte do péče bez účasti jedné strany. Děkuju Olga

V zákoně č. 202/2012 Sb. Zákon o mediaci a o změně některých zákonů jsem našla toto: V § 111 odstavec 3 zní: „(3) Jestliže je řízení přerušeno podle § 110, pokračuje v něm soud na návrh po uplynutí 3 měsíců. S výjimkou řízení o rozvod může soud na návrh, jsou-li pro to závažné důvody, a i bez návrhu v případě, že to odůvodňují zájmy nezletilého dítěte, pokračovat v řízení i před uplynutím této lhůty.

Kamarád se soudí s přítelkyní o svěření dcery do péče. Sociálka jim doporučila návštěvy mediátora, kterého navštěvují. Prý jim řekl, že může zasáhnout do soudního jednání tím stylem, že může dát doporučení na svěření jednomu z rodičů nebo naopak, že může podat žádost o zrušení soudního jednání.

Manželce byla zneužita stará občanka. Našli se viníci. Byli obžalováni a manželka již byla cca 4x předvolána jako svědek k soudu do Chebu. Jsme z Přerova a žena je v rizikovém těhotenství, termín porodu 30.10.2017. Vždy musí běžet za doktorem a sepsat omluvenku, ve které vždy lékař napíše, že do porodu není schopná cestovat tak daleko atd.

Dcera je předvolána jako svědek k soudu, kdy má svědčit proti lidem obviněných z padělání peněz, drogového dealerství a krádeží. Vypovídala už v jejich neprospěch na policii a u soudu bude muset patrně výpověď potvrdit. Má právo nevypovídat za přítomnosti obžalovaných? Má strach z pomsty. Pokud má na toto právo jak postupovat?

Prosím o odpovězení na dotaz týkající se mediátora. Měli jsme nedávno určitý spor s druhou stranou. Byli jsme pozváni na schůzku s mediátorem, který měl za úkol nás usmířit a udělat kompromis. Schůzka dopadla dobře a trvala necelé dvě hodiny. Každé straně bylo naúčtováno něco přes 6.000 Kč.

Týká se to mého advokáta, který mě zastupuje ve věci pracovního úrazu. Pracoval jsem ve firmě s těžkým průmyslem, výroba železných kulatin a 04/2013 se mi stal pracovní úraz levého zápěstí, 100% uznán pracovní úraz, marodění 04/2013-06/2014 operace, rehabilitace, zůstaly mi trvalé následky takže jsem nemohl nadále vykonávat dosavadní práci dle chirurga, operatéra ten samý doktor z nemocnice.

Dotazuji se na následující, zda musí advokát dodržovat povinnosti. Koupili jsme s manželem byt, dne 26.9.2017 byl proveden vklad. Dne 4.10.2017 nám byl advokátem prodávajícího předán byt a část klíčů s poznámkou v předávacím protokolu, že ostatní klíče od bytu budou advokátem předány do 18.10.2017.

Manžel mi v průběhu vztahu přes rok kontroloval SMS, psal z mého telefonu SMS bez mého vědomí, odposlouchával za dveřmi (možná tam byla štěnice) a nahrával si naše diskuze. Většinou mě psychicky rozhodil (hrozil, že mě připraví o dceru a z domu, kde je na mě psaná hypotéka vyhodí nájemníky a já ji vzhledem k rodičovské nebudu mít z čeho splácet) a pak si to pravděpodobně nahrál.