Máme nezkolaudovaný objekt (vedeno chata s nedokončenou přístavbou) a zahradu s hospodářskou kůlnou (vše stran vlastnictví bez problémů). Můžeme tyto prostory pronajímat osobě, podnikající jako OSVČ? Samozřejmě ne jako místo firmy, ale jako skladový prostor. Děkujeme, Božena

ODPOVĚĎ:
Ne každá stavba musí být zkolaudována/ohlášeno její užívání. Pokud ovšem stavba, kterou vlastníte, vyžaduje kolaudační souhlas/ohlášení užívání, je nezbytné jej získat, jinak zde hrozí postih v podobě pokuty od stavebního úřadu.
Přitom se nepřihlíží k tomu, že chcete tuto stavbu využívat jinak, rozhodný je „původní“ účel stavby.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Je možné pronajímat nezkolaudovanou stavbu?
  • Pronájem nezkolaudovaného prostoru - je kolaudace podmínkou užívání prostor?