Dne 28.5.2016 jsem řídila automobil na parkovišti u Lidlu, bez řidičského průkazu. Dostala jsem pokutu 25.000 Kč a 12 měsíců zákaz řízení. Teď už mám skoro polovinu pokuty splacenou (platím 1.000 Kč každý měsíc). Chci se zeptat, v říjnu letím s přítelem na dovolenou k moři, mimo EU, budu moc v pořádku odletět, nebo s tím bude nějaký problém? Děkuji za odpověď, Šarlota.

ODPOVĚĎ:
Uložení pokuty či zákazu řízení motorových vozidel nemá vliv na cestování do zahraničí. Jste tedy oprávněna odletět. Uložení těchto sankcí není důvodem pro omezení svobody pohybu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vycestování do zahraničí podmínečně odsouzené osoby