Mám dotaz ohledně  průjezdu ulicí. Pokud je ulice obousměrná, je nutné nechat na průjezd min. 3 metry  pouze v jednom směru a to v jakémkoli směru, či to musí být na obou, tedy 2x3m? Děkuji, Zdeňka.

ODPOVĚĎ:
Zákon k tomuto uvádí: Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy (pokud je obousměrná ulice, tak nejméně 6m, pokud se jedná o jednosměrku, tak nejméně 3 m) ; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kolik metrů musí být široká obousměrná silnice, komunikace, cesta