Počet stránek ve webu: 37.737

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám dotaz ohledně jedné osoby, se kterou žije můj strejda. Spoustu let žila jako bezdomovec a strejda se jí ujal. Bohužel už spoustu let neplatí zdravotní pojištění. Trvalé bydliště má vedené na úřadě, ale nikdo neví kde. Jestli vůbec je někde vedena. Nepracuje a nepobírá žádné peníze a peníze bere od mého strejdy.

Od roku 1995 žiji s manželem, který je občan Spojených států amerických, tedy USA. Máme 3 děti a 2009 jsem jim vyřizovala české pasy na ambasádě v Londýně. Mám pocit, že se přitom stalo, že jim dali trvalý pobyt v Brně, i přesto že jsme tam nikdy jako rodina nebydleli a já už taky ne. Na ambasádě jsem jim to říkala a paní mi řekla, že mám do formuláře napsat poslední adresu, kde jsem bydlela.

Pokud jako řidič způsobím dopravní nehodu, při které zraním pouze sám sebe, jaké budou prosím odpovědi na následující podotázky:
1) Je potřeba vždy zavolat policii, případně i záchrannou službu, už když je zranění třeba jen pocitové, např. bolest hlavy po nárazu?

Nalezená hotovost mnou odevzdána v lednu 2018 na policii. Policie má podezření, že se jedná o peníze z trestné činnosti, majitel zatím nenalezen. Prý v tomto případě nevzniká nárok na nálezné. Jak se mohu bránit? V případě, že nárok mám. Kam mám směřovat žádost o nálezné? Policii? nebo až předá policie peníze obci, tak na obec?

Měl bych dotaz na nález většího obnosu peněz v obchodním domě. Dne 9.5.2018 jsem našel v Kauflandu Olomouc větší obnos peněz (více než 50.000 Kč), kontaktoval jsem ihned Policii ČR, ale ti mi zdělili, že mám odevzdat nález na magistrát města Olomouc. Rozhodl jsem se přes facebook (800 sdílení) na vlastní pěst vypátrat člověka, který to ztratil.

Kolik činí notářský poplatek za zúžení společného jmění manželů, tedy SJM nebo za režim oddělených jmění manželů, týkající se bankovních účtů a 9 let starého automobilu (pořizovací cena 250.000 Kč) a částky na účtech cca 4.000.000 Kč. Podléhají dědictví po smrti jednoho z manželů i movité a nemovité věci přeživšího manžela nebo se vypořádává dědictví pouze po zemřelém?

Moc prosím o zodpovězení těchto dotazů týkající se opatrovnictví drogově závislého syna, který má řadu duálních psychiatrických diagnóz a je ve 3. stupni invalidního důchodu, tedy ID. V příloze zasílám jmenování opatrovníka, kde jsou body, o kterých můj syn není způsobilý rozhodovat, konkrétně se mi jedná o bod: - rozhodovat o svém zdraví a léčbě, pokud jde o psychický stav.

Obracím se na Vás v záležitosti změny jména, příjmení či rodného čísla na duplikátu (opisu, stejnopisu) vysokoškolském diplomu a dodatku k diplomu či osvědčení o absolvování vzdělávacího programu pořádaného vysokou školou aj. , jelikož toto není vysokoškolským zákonem regulováno a v praxi vysoké školy změnu neprovádí a vydávají duplikáty dokladů s daty, která byla aktuální ke dni ukončení studia.

Rád bych se Vás zeptal, zda jsem povinen s sebou kromě řidičského průkazu mít také občanský průkaz v případě, že řídím vozidlo a zastaví mě policisté. Četl jsem, že občanský průkaz není povinnost a policisté by měli mít možnost ověřit mou totožnost i jinak a nemohou mě za to, že nemám občanský průkaz při řízení, nijak pokutovat. Děkuji a přeji příjemný den, Andreas

Ráda bych se zeptala jestli je možné poskytnout dotaci, v rámci zemědělství a chování zvířat, pokud je na majitele zvířat podáno trestní oznámení pro krádež. Případně zda by ji musel vrátit pokud mu již byla poskytnuta. Díky Lada