Počet stránek ve webu: 37.233

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Ráda bych se zeptala jestli je možné poskytnout dotaci, v rámci zemědělství a chování zvířat, pokud je na majitele zvířat podáno trestní oznámení pro krádež. Případně zda by ji musel vrátit pokud mu již byla poskytnuta. Díky Lada

Jedna osoba o mně zveřejnila nepravdivou informaci na sociální síti. Policie mě nyní prověřuje pro domnělou činnost co tam o mně napsali. To, že jde o nepravdu, ale pomluvu, což je i trestný čin, neřeší. Mohu se nějak bránit? Podával jsem trestní oznámení, ale pak jsem se ptal na Policii a prý to nijak neřešili, nedostalo to ani číslo jednací.

Narazil jsem při koupi budovy, respektive při jejím financování z hypotéky na problém. Jedná se o bývalý rodinný dům, který majitel drobně upravil a vzniklo tam 5 bytových jednotek. To způsobilo, že na katastru je nyní dům zapsán jako bytový dům.

Při ověřování zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel u řidičů nad 65 let je řidiči vydán papírový posudek o zdravotní způsobilosti, který potvrzuje jeho zdravotní způsobilost, a kterým se následně prokazuje při policejních kontrolách. Jde mi nyní o tyto 2 otázky:

Můžete nám prosím poradit, zda lze na úspěšně žalované MZ ČR a vydaný rozsudek Městského soudu v Praze, který žalovaný nesplnil přes 5 stížností (je to 6 měsíců od doručení rozsudku), podat exekuci nebo platební rozkaz anebo nějakou extra sankci, aby žalovaný vydal nejen peníze, ale také zcela klíčové informace? V příloze posílám rozsudek.

Po odvysílání v TV, zastavení řidiče Celní správou. Řidič vezl pouze cca 60 kg masa, drůbeže.
https://budejovice.idnes.cz/maso-morske-plody-bez-dokladu-kontrola-veterinarni-sprava-celni-urad-12o-/budejovice-zpravy.aspx?c=A180219_155119_budejovice-zpravy_mm1

Jak řešit případy, kdy prohlášení vlastníka SVJ (vložené do katastru nemovitostí v roce 1999) neodpovídá dnes (01.03.2018) platným zákonům a proto ani upraveným stanovám dle NOZ. Např.:

Mám v domově důchodců 96-ti letou matku a při jejím nástupu 2014 si Domov vymínil zasílání jejího důchodu přímo na Domov a z toho pak hradí své náklady a zbytek - kapesné (asi 3.500 Kč/měs.) vyplácí matce v hotovosti. Díky úbytku mentálních schopností však matka v poslední době již není vůbec schopna si peníze řádně převzít a hospodařit s nimi, pravděpodobně je poztrácí nebo rozdá.

Jak je v právním státě možné, že správce akcií z kuponové privatizace (za jehož služby občan - majitel platí) mu jeho akcie zruší - prodá - prostě nejsou. Zdědil jsem po rodičích 2 x 70 akcií TATRA. Jelikož asi jediný prostředník pro manipulaci s nimi je nyní FIO, musel jsem je u nich, samozřejmě za poplatek, zaregistrovat a akcie takzvaně oživit.

Dotaz ohledně vzdálenosti odvozu domovního odpadu v obcích, službou, která toto zajišťuje (vzdálenost svozu TKO od nemovitosti poplatníka). Jedná se o nově postavený rodinný domek, který je postaven v místě obce, vede k domu asfaltová komunikace, ale bohužel svozové auto k domu nezajede z důvodu velmi úzké vozovky a blízkosti přilehlých domů.