Počet stránek ve webu: 36.498

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Chtěla bych Vás požádat ještě o jednu radu. Jde o to, že jsem svého zaměstnavatele (příspěvková organizace) minimálně 3x upozornila na porušování vyhlášky, kterou na jeho příkaz dále porušuji a strašně mě to stresuje, protože musím plnit pokyny nadřízeného a zároveň se bojím, že pokud přijde kontrolní orgán (inspekce, hygiena) nadřízený hodí vinu na mě.

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký zákon nebo paragraf, který by mě osvobodil od nutnosti chodit na úřad práce kvůli zaplacenému zdravotnímu pojištění. Máme s manželkou tři děti a z toho 6letou dceru v 3. stupni péče o osobu blízkou kvůli těžkému autismu, pak 4 letou holčičku ze syndromem ADHD a 3 měsíčního chlapečka.

Výzva k odstranění vzrostlé zeleně: 7.11.2017 nám došla výzva z obecního úřadu. Jedná se o to, že jsme 2009 dostavěli rodinný dům v bývalé zahradě. Tato zahrada byla oplocena drátěným plotem, který byl z důvodu stavby RD demontován a po dokončení stavby byl tento plot na hranici pozemku nahrazen živým plotem z habru.

Můj syn složil teoretickou část zkoušky v autoškole na konci června 2017, to znamená, že na praktickou zkoušku má čas do konce roku 2017 (6 měsíců). V mezidobí onemocněl a momentálně není schopen absolvovat praktickou zkoušku. Neradi bychom, aby mu propadla teoretická část a platba za celou autoškolu.

Jak je možné, že někdo v ČR místo polského titulu Lic., který získal na placené VŠ Edukacja Wroclaw/Hradec Králové, užívá český titul Bc.? Podle mého se jedná o účelové zastírání původu získaného titulu. Údajně je titul Lic. ekvivalentem českého titulu Bc. Neměl by být, ale absolventem užíván pouze titul zapsaný v uděleném diplomu?

Mám několik dotazů ohledně internetového fenoménu dipování. Zaujalo mě a tak bych se ráda informovala, jestli lze dipování provádět legálně. Popíši několik případů a byla bych ráda, kdybyste se ke každému vyjádřili a to jak z pohledu loterijního zákona, tak i po stránce financí. Jedná se vždy o fyzickou osobu, tady FO.

Chtěla jsem se zeptat, zda má pedagog VŠ s dohodou (tj. dohoda o pracovní činnosti DPČ nebo dohoda o provedení práce DPP) možnost hlasovat ve volbách do akademického senátu. Předem děkuji za odpověď.

Měl bych dotaz ohledně dětského hasičského soustředění. Naše hlavní vedoucí, která objednávala ubytování nám řekla, že vedoucí budou spát s dětmi. Děti jsou ve věku od 8 - 15 let. Někde jsem slyšel, že vedoucí nesmí spát v jednom pokoji s dětmi staršími 11 let, je to pravda?

Dne 28.5.2016 jsem řídila automobil na parkovišti u Lidlu, bez řidičského průkazu. Dostala jsem pokutu 25.000 Kč a 12 měsíců zákaz řízení. Teď už mám skoro polovinu pokuty splacenou (platím 1.000 Kč každý měsíc). Chci se zeptat, v říjnu letím s přítelem na dovolenou k moři, mimo EU, budu moc v pořádku odletět, nebo s tím bude nějaký problém? Děkuji za odpověď, Šarlota.

Mám dotaz ohledně  průjezdu ulicí. Pokud je ulice obousměrná, je nutné nechat na průjezd min. 3 metry  pouze v jednom směru a to v jakémkoli směru, či to musí být na obou, tedy 2x3m? Děkuji, Zdeňka.