Počet stránek ve webu: 37.118

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Můžete nám prosím poradit, zda lze na úspěšně žalované MZ ČR a vydaný rozsudek Městského soudu v Praze, který žalovaný nesplnil přes 5 stížností (je to 6 měsíců od doručení rozsudku), podat exekuci nebo platební rozkaz anebo nějakou extra sankci, aby žalovaný vydal nejen peníze, ale také zcela klíčové informace? V příloze posílám rozsudek.

Po odvysílání v TV, zastavení řidiče Celní správou. Řidič vezl pouze cca 60 kg masa, drůbeže.
https://budejovice.idnes.cz/maso-morske-plody-bez-dokladu-kontrola-veterinarni-sprava-celni-urad-12o-/budejovice-zpravy.aspx?c=A180219_155119_budejovice-zpravy_mm1

Jak řešit případy, kdy prohlášení vlastníka SVJ (vložené do katastru nemovitostí v roce 1999) neodpovídá dnes (01.03.2018) platným zákonům a proto ani upraveným stanovám dle NOZ. Např.:

Mám v domově důchodců 96-ti letou matku a při jejím nástupu 2014 si Domov vymínil zasílání jejího důchodu přímo na Domov a z toho pak hradí své náklady a zbytek - kapesné (asi 3.500 Kč/měs.) vyplácí matce v hotovosti. Díky úbytku mentálních schopností však matka v poslední době již není vůbec schopna si peníze řádně převzít a hospodařit s nimi, pravděpodobně je poztrácí nebo rozdá.

Jak je v právním státě možné, že správce akcií z kuponové privatizace (za jehož služby občan - majitel platí) mu jeho akcie zruší - prodá - prostě nejsou. Zdědil jsem po rodičích 2 x 70 akcií TATRA. Jelikož asi jediný prostředník pro manipulaci s nimi je nyní FIO, musel jsem je u nich, samozřejmě za poplatek, zaregistrovat a akcie takzvaně oživit.

Dotaz ohledně vzdálenosti odvozu domovního odpadu v obcích, službou, která toto zajišťuje (vzdálenost svozu TKO od nemovitosti poplatníka). Jedná se o nově postavený rodinný domek, který je postaven v místě obce, vede k domu asfaltová komunikace, ale bohužel svozové auto k domu nezajede z důvodu velmi úzké vozovky a blízkosti přilehlých domů.

Dne 30.9.2017 mi uplynula maximální doba studia magisterského programu Farmacie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy. Během doby studia jsem měla studium několikrát přerušeno ze zdravotních důvodů. Lékařka mi potvrdila doporučení převedení Státní závěrečné zkoušky.

Na období 07/2015 až 01/2016 jsem jako OSVČ zaměstnala paní hlášenou na ÚP, a také jsem podepsala s ÚP dohodu na období 07-12/2015 o vyhrazení společensky účelného pracovního místa a poskytnutí příspěvku od ÚP. Při následné kontrole mi bylo vytknuto, že jsem ve čtvrtek 26.11.2015 podala přehled zaměstnavatele a až v pondělí 30.11.2015 odvedla sociální pojištění.

Chtěla bych Vás požádat ještě o jednu radu. Jde o to, že jsem svého zaměstnavatele (příspěvková organizace) minimálně 3x upozornila na porušování vyhlášky, kterou na jeho příkaz dále porušuji a strašně mě to stresuje, protože musím plnit pokyny nadřízeného a zároveň se bojím, že pokud přijde kontrolní orgán (inspekce, hygiena) nadřízený hodí vinu na mě.

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký zákon nebo paragraf, který by mě osvobodil od nutnosti chodit na úřad práce kvůli zaplacenému zdravotnímu pojištění. Máme s manželkou tři děti a z toho 6letou dceru v 3. stupni péče o osobu blízkou kvůli těžkému autismu, pak 4 letou holčičku ze syndromem ADHD a 3 měsíčního chlapečka.