Mám dotaz ohledně jedné osoby, se kterou žije můj strejda. Spoustu let žila jako bezdomovec a strejda se jí ujal. Bohužel už spoustu let neplatí zdravotní pojištění. Trvalé bydliště má vedené na úřadě, ale nikdo neví kde. Jestli vůbec je někde vedena. Nepracuje a nepobírá žádné peníze a peníze bere od mého strejdy.

Dá se to nějak řešit? Udat ji na pojišťovně, ale bohužel nevíme na jaké, protože nevíme, kterou měla. Chceme se té hrozné ženské "zbavit". Je to člověk co snad neexistuje papírově, ale nás otravuje. Děkuji, Božena.

ODPOVĚĎ:
Řešit by to asi musel především strýc. Pokud jde o jakékoliv dluhy, tak zdravotní pojišťovna si své dlužníky dobře hlídá, pokud by dlužila, jistě by už byla v exekuci.
Je to bohužel svobodná volba strýce, dokud je plně svéprávný, může i své peníze této ženě dávat, uzná-li to za vhodné.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Osoba žijící u osoby blízké (strýc) neplatí zdravotní pojitění a je zadlužená - kde ji udat, jak se jí zbavit?