Studuji na VŠ (denní studium), můj příjem je 10000 Kč/měs. hrubého, manželka obchoduje s nemovitostmi, má 50000 Kč/měs. hrubého. Mohu po ní požadovat výživné nebo zaplacení částky, kterou přispívám na domácnost (žijeme ve společné domácnosti, platím 4000 Kč)?  Radek

ODPOVĚĎ:
Ano, máte právo na stejnou životní úroveň, můžete požadovat po manželce, aby platila veškeré náklady na domácnost. V případě že by nevyhověla, mohl byste podat k soudu žalobu na výživné na manžela. Pokud to bude možné, dejte přednost dohodě, případná žaloba by mohla narušit vaše vztahy.