Bydlím v jiném městě než mé dítě a chtěl bych podat návrh na snížení výživného, protože mám invalidní důchod. Chtěl bych se zeptat ke kterému soudu podat návrh týkající se výživného. Daniel.

ODPOVĚĎ:
Jedná se o tzv. místní příslušnost soudu. V tomto případě je místně příslušný soud v místě bydliště dítěte.

Příklad: Pokud tedy Vy bydlíte např. v Praze a dítě v Plzni, návrh se podává na okresní soud do Plzně.