Manželka podala žádost o rozvod. Zároveň s tím žádá o výživné na syna a také na sebe. Mám celkem slušný příjem, který je však z 70% závislý na pohyblivé částce, která není zaručena. Na synovi rozhodně šetřit nechci, ale vzhledem k tomu, že je dle mého názoru rozvod z viny manželky, nechce se mi sponzorovat její život. Manželka má však příjem pouze z mateřské, což je 7 600,- Kč. Má však celkem rozsáhlé jmění v nemovitostech, které nejsou v našem společném vlastnictví. Asi 14 dnů před její žádostí o rozvod však 1 těchto nemovitostí přepsala na bratra. Přihlíží se při určování výživného na manželku i k tomuto jejímu majetku? Děkuji, Richard

ODPOVĚĎ:
Na tyto skutečnosti můžete poukázat a soud je vezme v potaz a přihlédne k tomu, jakou skutečnou životní úroveň Vaše bývalá manželka bude po rozvodu mít.
Stejně tak poukažte na nestálost svých příjmů a vinu na rozvodu.