Mám dotaz. Bývalý manžel ma platit Na mé dvě nezletilé děti výživné, protože toto nesplňoval, zažádala jsem o exekuci. Ta byla vydána, bývalý zaměstnavatel srážky pravidelně strhával. Bývalý manžel přišel o zaměstnání, nahlásil se na Úřad práce. Ten mi posílal jen část výživného a manžel zbytek odmítá doplatit. V únoru bývalý manžel nastupuje do zaměstnání.

K dnešnímu dni mi na výživném již dluží cca. 10.000 Kč. Sama jsem se ocitla v nouzi ze zdravotních důvodů, přišla jsem o práci a stala se OZP. Jak se mám bránit? Dostanu z něj peníze? Po telefonátu s ním mi odmítl zbytek doplatit. Je nějaké řešení? Děkuji, Kamila

ODPOVĚĎ:
Další zaměstnavatel Vám bude dále strhávat alimenty na Vaše děti. Pokud chcete i dlužné alimenty zpětně, požádejte opět o exekuci formou srážek ze mzdy.
K výživnému za aktuální měsíc by se mělo postupně strhávat i dlužné výživné za předchozí měsíce.