Mám na vás dotaz ohledně placení výživného. S manželem nežiji již přes tři roky, výživné na  děti platil exekučně s výplaty, po té co jej vyhodili z práce za alkohol byl na ÚP a tak mi bylo placeno část výživného. Pak neplatil vůbec, dnes je to již přes rok, co neplatí ani korunu, dostal za to v srpnu dva roky podmínku,  ale neplatí dál a ani nijak jinak se nepodílí na výchově dětí. Byla jsem opět na policii a tak opět udělali zápis a znovu to předají kriminálce a pak státní zástupkyni a potom opět soud. Dluží mi už skoro 60 tisíc, ty peníze mi měsíčně chybějí. Prosím co mám dělat a jak postupovat,  jsem samoživitelka a mám dvě děti. Děkuji, Jana

ODPOVĚĎ:
Postupujete správně – bohužel další metody už nejsou. Kromě trestního stíhání a exekučního vymáhání nejsou další právní prostředky na donucení neplatiče výživného k plnění jeho povinností.