Synovi je 20 měsíců, mám u soudu podanou žalobu na určení otcovství, byly nařízeny testy DNA, ale jelikož se žalovaný, který mě opustil již v těhotenství nedostavuje ani k soudu, ani na odběr vzorku na test DNA, vše se protahuje. Chtěla jsem se zeptat, zda v případě, že toto není dořešeno a není otec napsaný v rodném listě dítěte, mohu podat návrh na předběžné opatření týkající se výživného na syna i na mě a zda případně tento návrh musím podat osobně na soudu nebo lze zaslat doporučeně poštou, je pro mě cestování do okresního města se synem a z důvodu, že se sama starám celkem o čtyři děti, náročné. Předem moc děkuji za odpověď. Petra

ODPOVĚĎ:
Návrh na předběžné opatření podat můžete. V něm se pokuste co nejpodrobněji vylíčit Vaši situaci. Takové podání samozřejmě můžete poslat poštou. Doporučený dopis není potřeba, ale je to jistota pro Vás, že dopis dorazí adresátovi.