Mám 20-ti letého syna na kterého jsem vždy platil alimenty. Od roku 2000 do 2002, jsem byl ve vazbě 2 roky a tudíž jsem nepracoval, protože mi nedali práci. Nemohl jsem tedy platit alimenty. V roce 2002, jsem nastoupil do výkonu trestu, kde jsem pracoval za cca 4.500,- Kč hrubého. Požádal jsem účtárnu, aby posílala alimenty na mého syna v dané výši určené soudem. Práce někdy bylo málo, proto účtárna posílala méně peněz na mého syna.V roce 2007, jsem ukončil výkon trestu. Má můj syn nárok na zpětné doplacení alimentů v této době 2000 až 2007? Felix

ODPOVĚĎ:
Váš syn může žádat o doplacení výživného do výše, v jaké mu bylo vyměřeno a v jaké je nesplaceno. Vůči nárokům (tedy jednotlivým dávkám), které jsou starší jak tři roky můžete namítat promlčení nároku.