Manžel platí soudem stanovené výživné 1600 Kč, od roku 2000 však posílá měsíčně 2000 Kč. Tudíž má dost předplaceno. Proto mě zajímá, zda může přestat platit výživné na tu dobu po kterou má "předplaceno". Dostali jsme se do finanční krize a máme 3děti. Děkuji za odpověd a hezký den. Ilona

ODPOVĚĎ:
Váš manžel nemá výživné předplaceno, nýbrž platil vyšší výživné. Výživné vyplacené navíc se nevrací, je považováno za klasické výživné. Proto rozhodně nemůže přestat platit výživné, ale musí dodržet soudem stanovenou částku. Pokud by to bylo neúnosné, můžete požádat soud o snížení alimentů vzhledem ke změně poměrů a to návrhem na snížení výživného, který podáte k místě příslušnému soudu.