Exmanželka mi má platit na syna 200 Kč měs. od února 2010. Momentálně je to dané předběžným opatřením soudu, které nabylo i právní moci. Šel jsem na Policii ČR, že bych rád na tuto osobu podal trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti (neplacení alimentů). Policista odmítl sepsat trestní oznámení s tím, že na listině musí být napsáno "rozhodnutí soudu nebo rozsudek" Je postup Policie správný? Laďa

ODPOVĚĎ:
Policie může řešit neplacení výživného i na základě předběžného opatření. V případě nespolupráce Policie je možné podat stížnost na jednání Policie na Inspekci Policie ČR.