Expartner byl 31.5. 2013 odsouzen k 18 měsícům podmíněného trestu za neplacení výživného. V červnu 2013 zaplatil, v červenci už opět ne. Chci se zeptat jak můžu postupovat, aby k trestu odnětí svobody došlo, někdo mi tvrdí, že když je v podmínce, stačí, aby jeden měsíc nezaplatil. Děkuji, Martina

ODPOVĚĎ:
V případě, že odsouzený neplní povinnosti uložené mu soudem v rozhodnutím o podmíněném odsouzení, je nutné o takovém porušení uvědomit soud, který rozhodnutí vydal. Ten pak bude posuzovat, zda se jedná o tak zásadní porušení, aby přeměnil podmíněné odsouzení ve výkon trestu odnětí svobody.