Co se týče výživného, které zasílá bývalý manžel výhradně na mou osobu, lze napsat plnou moc, aby výživné v době dovolené vyzvedávali např. mí rodiče nebo je lepší se na toto zeptat na poště? Děkuji, Jana

ODPOVĚĎ:
Záleží na tom, zda Váš bývalý manžel při odesílání výživného složenkou využívá některou z doplňkových (zpoplatněných) služeb České pošty. Jedná se o služby "Dodání do vlastních rukou" nebo "Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta". V prvním případě složenku rodičům vydají tehdy, pokud budou držiteli Průkazu příjemce, ve druhém případě jim složenku nevydají. Doporučuji tedy na poštu zajít a ověřit si, zda tento konkrétní typ složenky, který bývalý manžel posílá, bude rodičům po předložení Průkazu příjemce vydán.