Prosím o radu, jak postupovat při neochotě sociální pracovnice a soudce. Pravě probíhá soud o změně výchovného prostředí. Je vypracován znalecký posudek, kde je vysloveně řečeno, že styk s matkou má být co nejširší a že dítě je velmi citově vázáno na matku. Bývalý manžel neustále svévolně zkracuje styk až docílil styk 1x/14 dní.

Při návštěvě, sociální pracovnice, neustále říká: "musíte se domluvit s otcem." Nemá snahu nic řešit. Na základě její neochoty, jsme podali předběžné opatření na úpravu styku. Soudce, který má případ ve své kompetenci jej zamítl. Následek tohoto jednaní je ten, že dítě trpí a hrozí citové odcizení. Miroslav

ODPOVĚĎ:
Pokud bylo předběžné opatření zamítnuto , pak musíte vyčkat na skončení řízení o změně výchovného prostředí nezletilého dítěte.