Dcerku (20 měsíců) mám svěřenou do své výhradní péče, s tím, že pokud si ji manžel bude chtít vzít tak je to na domluvě. Požaduji, aby ji domů vozil nejpozději v 20:00 hodin. Pravidelně ji přiváží kolem 21:00 s tím, že když ji mám v péči neznamená, že si budu diktovat podmínky. Že já jen nakupuji jídlo za jeho peníze (alimenty).

Podala jsem tedy návrh na úpravu styku. Ale ráda bych věděla co můžu dělat do té doby než dojde k soudu. Děkuji, Daniela

ODPOVĚĎ:
Pokud je dcera rozhodnutím soudu svěřena do Vaší péče, ale styk dcery s otcem soudním rozhodnutím upraven není, záleží opravdu jen na Vaší domluvě s dceřiným otcem. Jestliže požadujete, aby Vám otec dceru vracel do 20 hodin, ale nemáte tento čas určen soudním rozhodnutím, a otec tento Váš požadavek nerespektuje, nemůžete bohužel v současné době dodržování tohoto požadavku nijak vymáhat.
Doporučuji vyčkat na rozhodnutí soudu, které styk otce s dcerou upraví a jednoznačně vymezí dobu jeho trvání.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Otec vozí dítě matce pozdě - jak postupovat do doby rozsudku soudu?