Ovdovělý, bezdětný strýc, rakouský občan, žijící v Rakousku, chce adoptovat svého dospělého (30 let) prasynovce, občana ČR, žijícího v ČR, z důvodu vyhnutí se dědickým či darovacím daním při přenechání majetku. Dle rakouského práva je adopce dospělého ze zahraničí možná v případě, že toto dovoluje současně i zákon druhé země. Umožňují zákony České republiky adopci dospělé osoby do zahraničí? Děkuji, Žaneta

ODPOVĚĎ:
Bohužel, podle platného zákona o rodině nelze osvojit dospělou osobu.