Chtěl bych podat žalobu u soudu proti své bývalé přítelkyni, kvůli péči naší nezletilé dcery. Moje ex mi nechce dávat dceru dle naší dohody o střídavé péči. U soudu mi řekli, že si mám žalobu napsat sám, a proto bych chtěl poprosit, zda-li je na to nějaký formulář, který bych mohl vypsat a podat tu žalobu u soudu. Děkuji, Hanuš.

ODPOVĚĎ:
Zákonem upravený formulář neexistuje.
Nicméně je možné vycházet z několika vzorů:
-      Pokud dosavadní dohoda mezi vámi nebyla uzavřena před soudem, můžete použít
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/stridava-pece-vychova-ditete-zadost-zaloba-vzor-ke-stazeni
-      pokud dosavadní dohoda mezi vámi byla uzavřena před soudem, lze vycházet z
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/navrh-k-soudu-na-stridavou-peci-o-dite-vzor-ke-stazeni
Je ovšem potřeba mít na paměti, že každý vzor musíte upravit podle Vaší situace. V této věci také můžete využít služby advokáta, kontakt naleznete zde: www.advokatikomora.cz

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak požádat soud o svěření dítěte, dětí do střídavé péče?
  • Soud o svěření dítěte, dětí do střídavé péče
  • Nedodržování dohody rodičů o styku s dítětem a návrh k soudu na střídavou péči