Rodiče jsou již dva a půl roku rozvedeni a nemají vypořadané společné jmění manželů. Otec se rozhodl,že svou část nemovitosti a pozemky mi daruje. Chci vědět jestli je to za této situace možné. Děkuji, Kvído

ODPOVĚĎ:
Pokud otec není výlučným vlastníkem nemovitosti, kterou chce darovat, tak ji bez souhlasu Vaší matky darovat nemůže. Výlučným vlastníkem bude, pokud majetek nabyl před uzavřením manželství, zdědil ho nebo mu byl darovaný. Jinak musí prvně vyřešit vypořádání SJM.  Podíl nemůže převést proto, že se nejedná o obvyklou správu majetku, který náleží do SJM, a tudíž potřebuje souhlas manželky.