S ex manželkou nás právě rozvedli. Na dům v mém osobním vlastnictví jsme si společně s manželkou vzali hypotéku na rekonstrukci a přístavbu. SJM nemáme vyřešeno. Manželka hodlá podat žalobu na spoluvlastnictí. Splátky hypotéky platím výhradně já, ale zajímá mne jak to má být teď, když jsme rozvedeni.

Měla by mi ex manželka přispívat na 1/2 splátky hypotéky? Pokud ano a časem se vypořádá SJM a hypoteční dluh převezmu já, tak asi ji budu muset vrátit ty splátky které mi zaplatila. To je mi jasné, ale co všechno ji budu povinen vrátit. Úmor i úroky, nebo jen úmor? Děkuji, Daniel

ODPOVĚĎ:
Ano, po rozvodu manželství byste měli každý hradit polovinu splátky hypotéky. V rámci vypořádání SJM se vypořádává vše, dlužná částka i úroky.