Jak se vypořádává dědictví manželů, kterým bylo soudně zrušeno společné jmění manželů (SJM), tedy bezpodílové spoluvlastnictví manželů. Děkuji, Ivana

ODPOVĚĎ:
Vašemu dotazu jsem přesně neporozuměla. Pokud je soudem společné jmění manželů zúženo, manželství trvá, v případě smrti jednoho z manželů budou dědit zákonní dědicové (včetně manžela) majetek zesnulého manžela včetně zbylé částí společného jmění. Pokud bylo manželství rozvedeno, společné jmění zrušeno a vypořádáno, dědit po zesnulém manželovi budou zákonní dědicové jen majetek, který za života nabyl. Dědit nebude pak již bývalý manžel, leda by si to zůstavitel formou závěti přál.
Více o dědictví a dědění zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/2388-dedeni-zavet-vydedeni.html