Je možné, že ještě po 6ti letech soud, resp. soudce nedokáže rozhodnout o majetku po rozvodu? Jde o mého bratra, kromě toho, že jeho žena ho vyhodila z bytu a vše bylo napsáno na ni, on skončil "pod mostem" jako bezdomovec (žije na podnikové ubytovně). Nemůže se domoci svých práv. Soudce řekl, ať se dohodnou mezi s sebou.

Kam se obrátit o pomoc k dalšímu kroku? Ona nesouhlasí s částkou, kterou mu má vyplatit za byt, pořád se odvolává a on jenom čeká a čeká a platí a platí. Simona

ODPOVĚĎ:
Soudní řízení nelze urychlit a jedním z úkolů soudu je i domluvit sporným stranám, aby svůj spor vyřešili dohodou. Na průtahy příp. samotného soudce můžete podat stížnost předsedovi soudu. Pokud by soudní řízení trvalo extrémně dlouho (např. 10 let), obraťte se na ombudsmana a požadujte také přiměřené zadostiučinění od státu.