Existuje nějaká smlouva či dohoda manželů o vyrovnání majetku, pro případ kdybychom se někdy v budoucnu chtěli rozvést? Nebo lze sepsat dodatečně předmanželskou smlouvu i když už jsme svoji? Děkuji, Kateřina.

ODPOVĚĎ:
Ano, taková možnost existuje, ovšem listinu musí sepsat pouze notář notářským zápisem  (tzv. veřejnou listinou), jinak by byla neplatná. Můžete sepsat buď režim vypořádání SJM pro případ rozvodu manželství nebo tzv. zúžení či rozšíření SJM.
Výběr konkrétní listiny s Vámi probere přímo notář dle Vašich požadavků. Seznam notářů naleznete na stránkách www.nkcr.cz. Různé vzory jsou na našem webu: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma/vzory-zdarma.html