V r. 1997 jsem se rozvedla až do roku 2002 jsem se soudila o svůj podíl, který je 250.000Kč. Bývalý manžel si ale bohužel nadělal více dluhů o kterých jsem nevěděla a ty musí splácet "přednostně". Bylo mi řečeno, že peníze dostanu, ale až přijde na mě řada. Je nějak dlouhá, bohužel už toho mám dost a chtěla bych je nějakým způsobem již dostat. Co mám dělat? Zuzana

ODPOVĚĎ:
Z Vašeho dotazu vyvozuji, že bývalý manžel splácí své dluhy formou srážek z příjmu. V takovém případě se pořadí pohledávek řídí dnem, kdy bylo plátci mzdy doručeno nařízení výkonu rozhodnutí. Bylo-li mu doručeno téhož dne nařízení výkonu rozhodnutí pro několik pohledávek, mají tyto pohledávky stejné pořadí; nestačí-li částka na ně připadající k jejich plnému uspokojení, uspokojí se poměrně.