Manžel řeší vyrovnání majetku z prvního manželství, které bylo uzavřeno v roce 1993. Manžel dělal ručitele kamarádovi v únoru 1992. Kamarád měl uhradit částku 7350,- neučinil tak a manželovi přišla exekuce 25.11.1997 na tuto částku. Při dotazu kamarád odpověděl, že peníze zaplatil a že nemá nic platit.

Zřejmě to nebyla pravda a banka chtěla i s penálem do roku 2006 25.800,- Kč, je to i s úroky. Částka 7350,- Kč byla před založením manželství. Penále ale naběhlo v době manželství. Částka 7350,- Kč + penále byla uhrazena v době trvání manželství. Řeší se tato částka ve vyrovnání majetku při případném rozvodu manželství a nebo tato částka nebude řešena u soudu s tím, že je již uhrazena? Děkuji, Magdaléna

ODPOVĚĎ:
Tato částka řešena soudem nebude - není součástí vyrovnání (nejedná se ani o aktivum, ani o pasivum).