Manželství jsme uzavřeli v rocel 1974, v roce 1975 se nám narodila dcerka a v roce 1977 se manžel odstěhoval a od té doby jsme se viděli asi dvakrát (ale jsme stále manželé). Chci to už konečně vyřešit, ale nevím bydliště manžela. Musím tuto adresu napsat do žádosti o rozvord? Musí se k rozvodu manžel dostavit? Bude tento rozvod rychlý? Děkuji, Hedvika

ODPOVĚĎ:
Je povinností uvést bydliště manžela v návrhu na rozvod manželství. Pokud navíc bydlí na Slovensku, je možné, že se jeho bydliště vůbec nepodaří zjistit.
Rozvod bude určitě dlouhý, právě proto, že neznáte bydliště manžela, pokud vůbec proběhne.