Jsem na rodičovské dovolené RD, 4letá varianta, která mi končí 3.3.2014. Můžu dát dítě od 1.9.2013 do mateřské školy MŠ celodenně, aniž bych přišla o rodičovský příspěvek 3.800 Kč, děkuji. Alena

ODPOVĚĎ:
Od 1.12.2012 nabyl účinnosti zákon č. 331/2012 Sb., kterým se kromě jiných zákonů mění také zákon č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře. Na základě této novely je docházka dítěte do jeslí, mateřské školy či jiného předškolního zařízení podobného typu omezena pouze u dětí do dvou let věku, a to bez ohledu na to, zda rodiče čerpají rodičovský příspěvek podle staré či nové právní úpravy.
Docházka dětí starších dvou let do předškolních zařízení se od výše uvedeného data již nesleduje, takže můžete dát dítě do mateřské školy bez omezení.