Mám přítelkyni, která studuje a chtěla by se odstěhovat ke mě. A mě zajímá, když jí nebylo ještě 18 let, může se od své maminky odstěhovat a bydlet jinde a studovat nadále, nebo jsou nějaké výjimky? Tomáš

ODPOVĚĎ:
Nejlepší řešení je se s maminkou dohodnout. Ona má za svou dceru rodičovskou zodpovědnost a také právo rozhodnout o jejím bydlišti. Pokud je situace kritická, může Vaše přítelkyně využít služeb odboru sociálně-právní ochrany dětí. Její studium v tomto ohledu nehraje roli, její matka bude mít vyživovací povinnost, pokud bude její dcera studovat.