Obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem Češka žijící v Řecku. Manžel je Řek, sňatek byl uzavřen v Řecku. V současné době jsme v rozvodovém řízení. Datum soudního řízení máme v únoru 2011 po dvouletém odloučení, tzn. rozvod nabyde platnosti pak po 6 měsících. Mám nového partnera, se kterým čekáme za měsíc a půl narození dítěte. Ráda bych se tedy zeptala, co můžeme nyní dělat v souvislosti s narozením dítěte, pokud je tedy otcem můj současný partner a ne můj zákonný manžel. Jak máme postupovat pk v nahlášení dítěte na českou matriku? Děkuji, Veronika.

ODPOVĚĎ:
Váš manžel bude českou matrikou považován automaticky za otce, bude tedy muset popřít své otcovství (soudně).
To můžete učinit i Vy, opět pouze pomocí soudního popření otcovství.
Poté se bude moci Váš současný přítel prohlásit za otce. Jiná možnost není.