Jak se vypořádá po rozvodu manželů družstevní byt, nabytý v době manželství. Byt byl koupen (ve finančním vyjádření) v poměru 1 ku 3. Děkuji za odpověď Honza

ODPOVĚĎ:
Pokud je byt ve výlučném vlastnictví, tak ho lze vypořádat standardně podle zásad vypořádání společného jmění manželů (SJM) – tedy buď dohodou, nebo rozdělením na poloviny, či dáním do vlastnictví jednomu a vyplacením druhého. Za předpokladu, že nemáte smlouvu, která by nějak modifikovala obsah společného jmění manželů.