1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Přítel nabyl družstevní práva k bytu před manželstvím. Společně s manželkou platili anuitu. Teď chce manželka vyplatit z poloviny zaplacené anuity (ANO), ale i ze zisku z výlučného majetku (částku o kterou stoupla hodnota bytu). Vztahuje se tento zákon i na tohle? Všude jsem četla, že je to na dividendy nebo zisk z nájmu. Děkuji za odpověd. Anděla

ODPOVĚĎ:
Pokud byla nabyta práva k bytu před manželstvím, nemá manželka nárok na vypořádáni z hodnoty bytu. Může žádat pouze prokazatelné investice vložené v době manželství do nemovitosti a zpět polovinu uhrazené anuity.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Práva k užívání družtevního bytu získaná manželem před manželstvím a vyrovnání z družstevního bytu při rozvodu manželství