Počet stránek ve webu: 37.118

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

V srpnu 2017 se ode mě odstěhovala manželka ke svému příteli, požádala o rozvod, se kterým jsem souhlasil a 11.1.2018 nás soud rozvedl. Nejsme majetkově vyrovnáni, v SJM máme dům, na který je úvěr, který splácím já. Vím, že nemohu vyměnit zámek ve dveřích, když nejsme majetkově vyrovnáni.

S manželkou máme dítě (8 let), ale již bydlíme odděleně. Manželka má insolvenci a některé dluhy padly i na mě, poněvadž jsem manžel. S manželkou jsme se dohodli, že jí zatím nebudu přispívat na dítě, než se dluhy splatí, poněvadž je platím i já a nebyly moje.

Mám dva syny, 2,5 roku a 6 měsíců. Druhého syna otec nechtěl a chtěl, abych šla na potrat. Já si dítě nechala a on podepsal na úřadě dohodu o jménu. Poté co jsem zjistila, že je přes půl roku nevěrný jsem ho vyhodila ze společné domácnosti. Otec s dětmi nepomáhal, nikdy nebyl na procházce s kočárkem, nepřebaloval, nikdy s nimi nebyl u doktora.

Jsem samoživitelka, mám tři děti, 12 letá dvojčata a dnes (30.03.2018) již 17 letého syna Radka. Radek v patnácti letech přestal chodit do školy, nejdříve byl na učebním oboru s maturitou a pak na učebním oboru, ale pro záškoláctví byl ze školy vyloučen 06/2017. Je s ním špatná domluva, chodil domů pozdě v noci, na mé rady a prosby a zákazy téměř nereagoval.

Mám 2 leté dítě s Angolanem, který má angolské a české občanství a trvalý pobyt v ČR. Nejsme manželé, ani spolu nežijeme. Máme písemnou dohodu (nikoli soudně), že dítě je výhradně v péči matky a otec se zavazuje platit výživné. Expartner řekl, že dítěti vyřídí angolské občanství a angolský pas.

Manžel uvažuje o rozvodu. Můj dotaz se týká domu, který zdědil v hodnotě 1.200.000 Kč. V domě zůstala bydlet jeho maminka, která má být vyplacena (viz výňatek: "Syn zůstavitele, jako dědic ze zákona, přejímá dluh zůstavitele vůči manželce zůstavitele zakládající se na náhradové pohledávce manželky zůstavitele vůči zůstaviteli potřebné k vypořádání majetku ve společném jmění ve výši 600.000 Kč, který se zavazuje uhradit ve splátkách.".

Jsem matka samoživitelka. Mám dceru necelé 3 roky starou. S jejím otcem jsme nebyli svoji a ani jsme nesdíleli společnou domácnost. Otec žije a pracuje přes 200 km od nás a nechce se přištěhovat. Navštěvoval cca 1x za 10 dní většinou na víkend. Skutečně o dceru pečoval pouze první týden po narození, později dal přednost svým zájmům.

2004 jsem adoptoval, tedy osvojil si dítě. Moje partnerství s biologickou matkou nevydrželo. Nyní mám své dvě biologické děti. Má nebiologické dítě má stejná dědická práva, jako mé vlastní biologické děti? Děkuji, Jiří.

Jsem 17 let v manželství (2001-2018), máme tři nezletilé děti. Manželství chceme oba rozvést. Manželovi byl během našeho manželství dán darem dům jeho rodičů, ve kterém od začátku našeho společného manželství bydlíme, je tedy psán na něj. Já se po rozvodu budu s dětmi stěhovat z domu. Mám nárok na polovinu ze společně investovaných prostředků, což bude cca 200.000 Kč.

2014 jsem uzavřela manželství, máme každý dvě dospělé děti z předchozích manželství. Manžel se svými dětmi nevychází dobře, s dcerou nepromluvil 2008-2018 a ani se synem není v kontaktu. Již před sňatkem jsem koupila do osobního vlastnictví, tedy OV byt, kterým jsem byla vlastníkem. Byt jsem prodala 2016. 2019 budu kupovat byt do osobního vlastnictví OV, kde také budu majitelem pouze já.