Počet stránek ve webu: 37.233

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Jsem matka na mateřské dovolené, tedy MD - desetiměsíční holčička, 6letý chlapec, děti chtěné, přítel se od nás odloučil, v současné době bydlí opodál. Má určené alimenty, které hradí. Péči o dítě (přebalování ad.) nezvládal. Zájem otce dítěte opadl, vše musím obstarat já (jsem v invadlidním důchodu).

S přítelem máme ročního (03/2017-04/2018) chlapečka. Po dobu našeho vztahu měl milenku, která otěhotněla. Rozhodla se, že dítě si nechá. Přítel nechce být uveden v rodném listě dítěte. Milenka je od 01/2018 nezaměstnaná, dítě se narodilo 03/2018. Chci se zeptat co vše může požadovat (na co má nárok) od biologického otce (mého přítele). Děkuji, Eliška.

Bohužel jsem zjistil, že mám nemanželské dítě. Dané manželství se rozvádí a nebiologický otec a manžel podal žalobu k soudu na popření otcovství. Pokud bych byl uveden do rodného listu jako biologický otec, mohla by po mě matka dítěte zpětně požadovat zaplacení výživného od narození dítěte (2 roky). Děkuji, Jiří.

Příspěvek na bydlení. Mám nárok od 1.1.2018, aby se mi započítala částka 1.649 Kč za pevná paliva podle § 25 odst. 1 písm. c) zákona č. 117/1995 Sb. a nařízení vlády ze dne 29.11.2017. Po celý rok 2017 jsem pobírala příspěvek na bydlení, kde mi byla v nákladech započtená částka za pevná paliva (dle počtu osob v bytě).

Rád bych se zeptal, zda k přeložení dítěte na jinou školu postačí souhlas jednoho z rodičů (rodiče nejsou rozvedeni, ale jednoduše se v daném případě neshodnou). Stejný dotaz mám také k přepsání trvalého bydliště děcka. Děkuji, Vladimír.

Mám dotaz ohledně alimentů na mého syna. V tuto chvíli mu platím alimenty ve výši 2.600 Kč, ale budu se plně věnovat otci, který je nemohoucí, pobírá příspěvek na péči. Já budu bez příjmu, budu čerpat peníze od otce. Mohu zažádat o snížení alimentů?

S manželkou se budeme rozvádět, soudní řízení ohledně svěření dětí do péče už proběhlo. V současné době řešíme, jak se domluvit ohledně domu v SJM. Hypotéka je psaná pouze na manželku, musím tedy platit polovinu hypotéky, když už v domě nebydlím a doposud neproběhlo vypořádání? Děkuji za odpověď Jindřich

V srpnu 2017 se ode mě odstěhovala manželka ke svému příteli, požádala o rozvod, se kterým jsem souhlasil a 11.1.2018 nás soud rozvedl. Nejsme majetkově vyrovnáni, v SJM máme dům, na který je úvěr, který splácím já. Vím, že nemohu vyměnit zámek ve dveřích, když nejsme majetkově vyrovnáni.

S manželkou máme dítě (8 let), ale již bydlíme odděleně. Manželka má insolvenci a některé dluhy padly i na mě, poněvadž jsem manžel. S manželkou jsme se dohodli, že jí zatím nebudu přispívat na dítě, než se dluhy splatí, poněvadž je platím i já a nebyly moje.

Mám dva syny, 2,5 roku a 6 měsíců. Druhého syna otec nechtěl a chtěl, abych šla na potrat. Já si dítě nechala a on podepsal na úřadě dohodu o jménu. Poté co jsem zjistila, že je přes půl roku nevěrný jsem ho vyhodila ze společné domácnosti. Otec s dětmi nepomáhal, nikdy nebyl na procházce s kočárkem, nepřebaloval, nikdy s nimi nebyl u doktora.