Počet stránek ve webu: 37.465

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

2015 jsem se provdala za cizince, náš sňatek doposud nebyl v České republice legalizován, což hodláme napravit. Ale 2017 teprve došlo k majetkovému vyrovnání mezi mnou a bývalým manželem a já jsem ho musela vyplatit velikou částkou z bytu, který je teď můj. Chtěla bych se vyvarovat chyb, které jsem udělala v předchozím manželství, kdy jsem nakonec musela bývalého partnera vyplatit i když do manželství nic nepřinesl.

Jaro 2014 rozvod. Dospělá dcera studující – dohoda o výživném 3.000 Kč měsíčně (doklad o dohodě již otec nemá). Vztahy tehdy ještě normální, dceru cca 2 roky kvůli škole vozil autem na autobus (asi 20km). Zlom nastal, když dcera nepotřebovala vozit, přestala s otcem komunikovat. V březnu 2017 zemřel tatínek otce (pro dceru tedy dědeček).

Mám po rozvodu (jsme rozvedeni 2008-2018), stanovené výživné na syna a dceru. Otec vždy platí v pořádku a včas. Dceři je 20 let a po maturitě v roce 2017 studuje ještě tento rok na jazykové škole Spěváček v denním pomaturitnim studiu. To bude teď končit a ona zároveň celý rok pracuje na DPČ, pokud ji čas dovolí. Od 1.7.2018 - 30.8.2018 bude pracovat v rodině v Rakousku, hlídat dítě.

Chtěla jsem se zeptat, zda mohu požadovat výživné zpětně. Dne 29.1.2015 se nám narodila dcera, v květnu 2015 jsme se přestěhovali k otci a žili spolu ve společné domácnosti až do května 2018. Otec na dceru vůbec nepřispíval zdůvodnil to tím, že bere pouze 20.000 Kč čistého a má dluhy + platí na nezletilé děti z předchozího manželství 5.000 Kč.

Chtěl bych se vás zeptat ohledně nároku na sirotčí důchod. Již dlouho jej pobírám a nyní se chystám dokončit magisterské studium na vysoké škole. Mám ale v plánu ještě studovat dále. Chci se na stejné vysoké škole přihlásit na prezenční magisterské studium na jedné fakultě, a zároveň chci na jiné fakultě dálkově dělat doktorské studium.

Jsem rozvedený od podzimu 2017. Žil jsem s manželkou a dětmi v rodinném domě, který manželka dostala darem od svého dědy před manželstvím. Po dobu cca. 15 let manželství se dům rekonstruoval a já jsem tam mimo svůj čas a úsilí nainvestoval cca. 1.500.000 Kč - výplaty, spoření, peníze od své matky, půjčka od zaměstnavatele.

Chci se rozvést a majetkoprávní vyrovnání bude součástí rozvodu. Musíme mít dům zkolaudovaný, abychom mohli dohodu o majetku a vyplacení peněz sepsat a doložit, zajímá se o to soud? A je nutný odhad nemovitosti? Děkuji za odpověd Beáta

1. Momentálně je podána Žaloba na vypořádání SJM (1/2017), kdy první jednání je nařízeno 6/6/18. Díky tomu, že bývalý manžel odmítal prodat byt v SJM, aby se vyrovnaly závazky, v žalobě je uvedeno přikázání nemoviosti do jeho vlastnictví, a dluhy (dluh u Hypoteční banky - úvěr vedený na oba manžele, dluh u SVJ - vedeno na oba - SJM).

Pokud má matka v péči děti, je povinen otec matku informovat, pokud o děti v době, kdy je stanoven styk otce, pečuje o děti někdo jiný? Myslím tím, že kompletní styk otce stanovený Rozsudkem nahradí např. prarodiče, kteří si i děti převezmou a vrátí je do školních zařízení. Při dotazu před stykem, kdo se bude o děti starat, otec neodpověděl a tvrdil, že styk neruší.

Prosím o informaci, jaké důsledky může mít zpětvzetí žaloby o vypořádání SJM (rozvod k 1.11.2017) - bylo mi to doporučeno s ohledem na podání návrhu na insolvenci. Lze jen pozastavit řízení? A s jakými důsledky? Jakým způsobem se podává zpětvzetí žaloby? Děkuji. Amálie