Jsem zaměstnanec internetového obchodu. Zákaznice u nás reklamovala tašku, ale její reklamace byla dodavatelem zamítnuta z důvodu vlastního zavinění. Paní se teď ohání tím, že odstoupí od smlouvy pro neodstranitelnou vadu výrobku. Podle mého mínění ale nemůže odstoupit a požadovat vrácení peněz, když byla její reklamace zamítnuta. Jinak vše proběhlo v zákonném termínu.

Mohli byste mi prosím upřesnit, zda je v tomto případě odstoupení od smlouvy možné? Velice děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Zákaznice má nárok na odstoupení od smlouvy bez udání důvodů ve lhůtě 14 dnů od převzetí plnění. Pokud dodrží lhůtu nebude brán na uplatněnou reklamaci zřetel. Pokud lhůtu nedodrží, nemůže odstoupit od smlouvy bez udání důvodů a důvodem není ani zamítnutá reklamace.